tegen Hercules op, al was het dan ook slechts met o 1. Hevige hagelvlagen noodzaakten Mr. van Bisselick den wedstrijd liefst viermaal te staken. Na afloop werd er nog een strafschop gemist, zoodat een protest, wegens het niet toekennen daarvan, achterwege kon blijven. Doordat H. F. C. Sparta op 2 December uitgesteld werd, wegens al te veel nattigheid, ontmoetten we de „Good-Old" eerst den ióen weer in Dordrecht. Met 3o werd verloren, hetgeen deels te wijten was aan het zware veld, deels aan Nes, die een lateren trein ontdekt had en daardoor slechts door middel van een telegram van zijn bestaan blijk kon geven. biet competitie-programma werd op een der Kerstdagen afgewisseld door een aardigen wedstrijd tegen de geïnterneerde Engelsche matrozen uit Gro ningen. We waren den heeren nog eene kleine revanche schuldig voor onze 8 2 overwinning te Groningen. Het keiharde veld verminderde de spelquali- teit niet. Nadat de gasten de leiding gekregen hadden en deze tot 3o wisten op te voeren, slaagde Sigmond, die als gast bij ons debuteerde, er tweemaal in te scoren, terwijl Jan Laan de kroon op het werk zette, door gelijk te maken. De traditioneele nederlaag tegen V. O. C. volgt op 13 Januari, waarbij we Laan, Jan Breda en Johnnie Wiechert mistende laatste was aan het koffers pakken voor zijn aanstaand vertrek naar de Oost. De uitslag was 21, waar mede de Rotterdammers tevreden konden zijn. De tweede wedstrijd teg-en Haarlem bracht ons niet veel goeds. Aan de Spanjaardslaan werd den 21 en Januari met 3 1 verloren. Op het zware veld kon onze voorhoede maar niet op dreef komen en hoe hard de achterhoede ook werkte, verhinderen kon zij niet, dat Brakei, tweemaal scoorde (daarbij flink door Nes geholpen), alvorens Jacques met een fraaie kopbeweging een tegenpunt maakte. Tegen het einde weet Tekelenburg den stand nog op 3 1 te brengen, waar mede het pleit beslecht was. Een 5e achtereenvolgende nederlaag kregen we van Blauw-Wit te Am sterdam te slikken op 27 Januari. Twee minuten voor tijd wisten de Amsterdam mers het eenige (verdiende) punt te maken. Wederom was het verliezen te wijten aan het slechte voorhoedespel. Gelukkig zien we dan eindelijk een week later onze kleuren zegevierend uit den strijd tegen de H; V. V. te voorschijn komen. Nico en Marius spelen weer eens mede en dit scheen zooveel spirit in de voorhoede te brengen, dat we reeds bij de rust eene 3—0 leiding hadden. Jan Laan zorgde voor de eerste goal, terwijl Jan Breda op schitterende wijze de beide andere doelpunten voor zijn rekening nam. LI. V. V. speelt in de tweede helft met 10 man en schijnt geen invaller te willen of te kunnen vinden. Des ondanks weten ze door Boelie tegen te scoren. Zonder verdere verandering komt het einde. Deze overwinning 292 - O O

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 304