- 297 TOER NAAR MAASTRICHT. Philips-Seriewedstrijden 19 en 20 Mei 1918. Met een zeer gehavend tiental werd Zaterdag voor Pinksteren de tocht naar het achteraf gebleken „verlichte" Zuiden aanvaard. Zonder wederwaardig heden kwamen we te Maastricht aan. Slechts in Amsterdam hadden we even last met een corpulent personage, dat de H. F. C. veste wilde binnendringen, hoewel reeds 8 van de io plaatsen bezet waren. Na fatsoenlijk geweigerd te zijn wilde dit sujet toch doordringen, welke ongehoorde brutaliteit gestraft werd met een ietwat hardhandige verwijdering. Aankomst te Maastricht om circa 12 uur, waar we door eenige duizenden menschen hartelijk in ontvangst genomen werden, en waar diverse leden der feest commissie zich beijverden de arriveerende elftallen naar hunne resp. hotels te brengen. Het oorspronkelijk aan ons toegewezen hotel bleek op het laatste moment niet beschikbaar, zoodat alsnog naar een ander onderdak uitgekeken moest worden, wat in verband met het aantal deelnemende vereenigingen een moeilijke taak bleek te zijn. Enfin, onderdak werd gevonden, maar meer ook niet. De H. F. C.'ers bleken behalve voetbal- ook jachttalenten te moeten hebben, daar in de diverse bedden een groote hoeveelheid „klein wild" aanwezig was. Door het jagen werd de rust dermate verstoord, dat de hotelier zelfs politiehulp dreigde te halen om het hotel te doen ontruimen. Tegen 3 uur echter keerde de rust weder, nadat Peddy zijn honger gestild had met eenige tusschen zijn lakens buitge maakte meelwormen. Om een uur of 7 werden de onderburen, spelers van Helmond, onrustig. Een goed gerichte lampetkan bleek echter een radicaal geneesmiddel. 's Middag-s om 2 uur zou de „good old" voor het eerst in het veld komen tegen de populaire Maastrichtsche club „M. V. V.". Inmiddels bleek, dat een der Haarlemmers, welke 's Zondagsmorgens zou komen, niet gearriveerd was, zoodat men het met slechts 10 menschen moest doen. „Waar een wil is, is een weg" zegt het spreekwoord en de wil was aanwezig bij de Haarlemmers. Toen Mutters om 2 uur onder een ondragelijke hitte het aanvangssignaal gaf, nadat de Heer Philips, de schenker van het kunstvoorwerp, den aftrap gedaan had, traden de 4 voorhoedespelers direct aanvallend op. Van een overwicht der Maastrichte naren was voor de rust geen sprake. Er zal ongeveer 20 minuten gespeeld zijn, als „Blauwe" alleen voor doel komt. Hij schiet, de bal zou zeker 1 Meter links naast de goal gegaan zijn, doch gelukkig raakt hij den bal op de hem bekende wijze slechts half, zoodat deze juist in den rechterhoek verdwijnt (1 o). Met dezen stand breekt de rust aan. Na de cacaoschillen werd v. Such- telen ook in de achterhoede gehaald, waardoor de M. V. V.'ers meer aanvallend optraden. De Haarlemsche achterhoede wist echter van geen wijken, zoodat geen kans tot scoren gegeven werd. Het doel der Haarlemmers wordt onafge-

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 309