P. H. KAARS SYPESTEIJN. Peij Hein s eerste optreden bij de H. F. C. vond tijdens het 25-jarig- bestaan in 1904 plaats. Hij onderscheidde zich al dadelijk, door de oprichting van het achtste elftal ter hand te nemen. De captain had toen juist den aanvalligen leeftijd van acht jaar bereikt. Na de eerste moeilijke, maar niettemin met buitengewoon veel enthousiasme doorgebrachte oefenjaren, zag hij zich in 1911 gekozen als keeper voor het Haarlemsch Elftal. Ook zagen wij hem ditzelfde jaar voor de eerste maal in de „first class" optreden. Alhoewel hij in 1912 reeds als H. F. C.'s beste doel verdediger beschouwd kon worden, speelde hij nog niet geregeld, daar zijn jeugd oorzaak was, dat er 's Zondag-s uitvoerverbod op hem ge legd werd, hetwelk het volgend jaar door betere tijdsomstandigheden ingetrokken werd, zoodat wij eerst na dien tijd zijn capaciteiten ten volle beöwéeën konden. Ditzelfde jaar werkte hij belangrijk mede aan het winnen van den Holdert-beker, waarvoor wij in den eindstrijd tegen D. F. C. uitkwamen. Bovendien wist hij onzen naam tijdens de serie-wedstrijden te Gent hoog te houden. Het seizoen 1913/ 14 bracht hij met groot succes onder de lat van de Leipziger Ballspiel-Club door. Dat men hem in Duitschland apprecieerde, bleek wel uit zijne verkiezing als keeper voor het vertegenwoordigend Leipziger Xl-tal, dat tegen Hamburg's uitverkorenen uitkwam. Voor Piet Hein werd toen de doel- verdediger van het toenmalige Duitsche Elftal gepasseerdmaar in dezen zoo belangrijken wedstrijd wist hij zijne verkiezing ten volle te rechtvaardigen.

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 315