ig In 1898 organiseerde hij een betooging van de Nederlandsche Sportwereld te Clingendaal bij Den Haag, ten einde onze Koningin bij haar troonsbestijging een hulde-oorkonde namens de Nederlandsche sportbeoefenaars aan te bieden, waarbij Mulier tot voorzitter der aanbiedingscommissie gekozen werd. In f899 bepleitte hij in een nota bij den toenmaligen Minister van Oorlog, Generaal Eland, de wenschelijkheid, om de athletiek en het voetbalspel in ons leger in te voeren, en in hetzelfde jaar hield hij een rede op het Visscherij-congres te Utrecht, ter motiveering van zijn boek Vischkweekerij en Instandhouding van den Vischstand en ter inleiding" van zijn schema voor een wetsontwerp op onze bmnenvisscherij, voor welken circa negenjarigen arbeid hij een dankbetuiging van de Regeering ontving in een schrijven van den Directeur-Generaal der afdeeling Landbouw van het Departement van Binnenlandsche Zaken. Het werk over „Visch kweekerij" nam de schrijver later uit den handel terug en bood het der Regeering aan, welke de verspreiding aan de Nederlandsche Heide-Maatschappij toevertrouwde. Zijn journalistieke voorliefde riep hem dan naar Indië, om daar redacteur te worden van de „Deli-Courant" en generaal-vertegenwoordiger der N. V. „De Deli-Courant Het zou me hier echter te ver van mijn sport-onderwerp voeren, indien ik zijn journalistieken arbeid en zijn successen in ons moeilijke, doch mooie vak wilde memoreeren. Doch bij zijn afscheid nemen uit de Indische perswereld werd hem een hartelijk saluut gebracht, zoowel door „Java-Bode" als „Sumatra- I ost voor al hetgeen hij als publicist in het belang van tal van Indische aan gelegenheden tot stand had weten te brengen. I usschen zijn ingespannen redactioneelen arbeid te Deli richtte hij om streeks 1900 een vrijwilligerscorps op, waarvan men hem benoemde tot majoor commandant. Door de brochures „Arbeidstoestanden ter Oostkust van Sumatra" en vooral door He geleidelijke verovering van Sumatra oefende hij invloedopdeperiode 1899 1905 Hij zat hier al even weinig stil als hij het thuis had gedaan! Want in verband met zijn verblijf in de tropen maakte hij een studiereis door Britsch- 001 - en Achter-Indië, Burmah en Siam. Met een introductie van onze N.-I. regeering aan die der Britsche Koloniën heeft Mulier veel kunnen zien in die ruim twee-jarig-e reis. De expeditie werd echter ietwat verkort en de uitgave van zijn hierop betrekking hebbend geschrift moest helaas achterwege blijven, in verband met een ingewandsziekte, appendicitis met complicaties, waarvan hij, in Nederland teruggekeerd, nog juist intijds kon worden geopereerd. Later onder den invloed van den Russisch-Japanschen oorlog moest toen zijn arbeid, die was blijven rusten, weer worden herzien. Maar het aanbod om den Ned. Mil. Bond van Lichamelijke Opvoeding als secretaris te dienen, wilde Mulier niet afslaan, zoodat de uitgave vooralsnog achterwege bleef.

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 31