SEIZOEN 1918—'19. De algemeene vergadering' vond den i4en September in Brinkmann's tuin- zaal plaats. Binten de verkiezing van Jhr. J. C. Mollerus tot secretaris, wegens bedanken van P. H. Kaars Sypesteijn, werden er geen veranderingen in het bestuur gebracht. Uit de diverse verslagen konden we den gezonden toestand der „Good-Old" concludeeren. De Competitie. Deze ving voor ons ie als gewoonlijk aan met den wedstrijd tegen Her cules en wel op den 2en September. Al was de overwinning niet groot (2-1), een verblijdend teeken was het, dat met de traditie, om tegen de Utrechtenaren te Haarlem te verliezen, dezen keer gebroken werd. De H. F. C. is dit seizoen versterkt door de opname van Dick Sigmond in de voorhoede. Reeds in dezen eersten strijd wist hij zijne aanwezigheid te doen blijken, door Jan Laan tot twee maal toe in staat te stellen te doelpunten en ons daardoor de overwinning te bezorgen. Rotterdam schijnt voor vele heeren geen sympathie te zijn, want ook ditmaal moest een zeer gehavend elftal Sparta een week later bezoeken. Onge lukkigerwijze had Ruffelse er nu beter het oog in dan verleden jaar en werd met 41 verloren. Jan wist op keurige wijze de eer te redden. Van een verjongd D. F. C. werd op 6 October thuis verdiend met 21 gewonnen. Na langen tijd sterker geweest te zijn, is het wederom Jan, die uit een goeden voorzet van Jet de score weet te openen. De Dordtsche aanval blijkt niet krachtig genoeg te zijn, om tegen onze goed spelende verdediging- succes te hebben, zoodat Roe het al bijzonder kalm had, terwijl de paal hem zelfs nog eenmaal hielp. Sigmond weet na rust nogmaals te scoren, waarna het elftal blijkbaar vol daan is. D. F. C. profiteert van de verslapping door tegen te scoren. Einde komt met 2—1; bijna onder protest. Roe wist ons hier echter voor te bewaren, door keurig den, na afloop genomen, strafschop te stoppen. 13 October wederom een thuismatch, n.l. tegen H. B. S., waarvan ook met dezelfde cijfers gewonnen werd, dank zij uitstekend spel van het geheele team. Ook de Hagenaars waren op dreef, zoodat het geheel buitengewoon goed en spannend was. Nadat H. B. S. op eenigszins gelukkige wijze via Ben's hoofd de leiding genomen had, wisten Seignette en Wouter ons in veilige haven te brengen, en werd onze derde 2 1 zege aan de Spanjaardslaan een feit.

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 321