1 Op den ioen November werd weer verloren en wel van V. O. C. met -i aan de Spanjaardslaan. Geenszins zwakker zijnde dan de Rotterdammers, moesten de punten door het falen der voorhoede cadeau gedaan worden. Reeds voor de rust was V. O. C. met 30 v°01*- Na de hervatting ging het iets beter, maar verder dan één tegenpunt, door Jacques, kon het toch niet gebraent worden. Na op 17 November gepauzeerd te hebben wegens de heerschende griep, weet de H. F. C. een week later tegen Blauw-Wit een 1 1 te forceeren. Seic- nette was de gelukkige, die de Good-Old, welke in 6 weken geen wedstrijd gewonnen of gelijk gespeeld had, weer eens aan een puntje hielp. ooral na de rust waren de Amsterdammers sterker, maar onze verdediging met Nes als speciale uitblinker, wist een nederlaag, welke niet geheel en al onverdiend zou geweest zijn, te voorkomen. Primo December vinden we de H. F. C. op het Ouick-veld zonder Jac ques en Ben, die voormoedelijk reeds te veel koude uurtjes op Hanenburg mee gemaakt hadden, om zich daar nog eens aan te wagen. De slecht spelende voorhoede weet door middel van Seignette de leiding te nemen, maar dit was dan ook het eenige goede, wat we te zien kregen. Ook de Ouick-voorhoede is hopeloos slecht, zoodat Bosschakt een kwartier voor het einde besluit het zelf maar te probeeren. Hij slaagt er in, geholpen door een van onze achterspelers gelijk te maken, waarmede het einde kwam. Wat waren we blijde, toen we een uurtje later, ongeveer voltallig, ons kopie thee konden drinken in een herberg zamer oord. Met üi man, w.o. vertegenwoordigers van de eerste 5 H. F. C.-elftallen, trokken we 8 December naar Utrecht. Uit dit stel werd een XI en een X-tal gedistilleerd, voorstellende ons ie met 3 en H. F. C II met 9 in- en uitvallers. Captain de Jong wist met het bekende feu sacré zijn tiental over U. V. V. II met 2—1 te doen zegevieren, terwijl de Blauwe er eveneens in slaagde Iimmer te doen scoren, zonder dat de achterhoede zich liet passeeren, zoodat we 4 pun ten rijker in de richting van Haarlem trokken. We meenen gehooid te hebben, dat de weg van Weesperpoort naar het Spui angstig lang duurde. Beide over winningen waren ten volle verdiend; Ben speelde zijn besten wedstrijd van het seizoen, uitstekend ter zijde gestaan door Roe. De eerste helft van het programma werd den volgenden Zondag ïeeds afgewerkt en wel op waardige wijze, want Sparta, dat nog kampioensadspiraties had, moest met 3 2 op ons veld het onderspit delven. Der traditie getrouw was deze jaarlijksche ontmoeting bijzonder goed en spannend, al hadden wij ook een kwartier na de pauze nog met 3o de leiding (allen goede doelpunten van Seignette (2) en Jan Laan(i). Daarna echter kwamen de Spartanen zoo geweldig "■wwWiWlBI Hit»* B S 3i i

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 323