313 we onder een aanhoudenden stortregen 29 December op Houtrust de H. b. C. volledig tegen H. B. S. werken. De spanning is er al direct in en de beide keepers krijgen volop werk. Rust komt echter met 0—0. Ook daarna blijft de regen voortduren, hetwelk echter aan de spelkwaliteit geen afbreuk doet. Op een gegeven moment passeert Jan de geheele achterhoede en scoort op soliede wijze. De Hagenaars weten spoedig daarop gelijk te maken, met welken stand het einde komt. De verhouding werd hierdoor juist weergegeven. Indien Ajax ooit een groote kans gehad heeft om te verliezen, dan was het wel den sen Januari aan de Spanjaardslaan. We missen dien dag Iancrklle; hij werd door Snor vervangen. Een mooie vlugge wedstrijd was het, waarin de H. F. C.'ers zeker drie opgelegde kansen gehad hebben, om te ssoren. Hier mede willen we nu niet zeggen, dat een overwinning verdiend zou geweest zijn met een gelijk spel hadden we tevreden kunnen zijn. Roe werd slechts een maal gepasseerd, hetgeen helaas juist voldoende was voor de nederlaag. De H. F. C. heeft in dezen wedstrijd hare reputatie van op eigen veld een uiterst moeilijk tegenstander te zijn, uitstekend opgehouden. Een weinig meer geluk hadden we den 1 2e" Januari in Utrecht tegen U. V. V., waar een gelijk spel bevochten werd (t 1). Nes, Jacques en Jan Laan ont braken, terwijl Ben met een autotje den trein dacht te kunnen inhalen, waardoor hij Henk de Jong een kwartiertje na het begin kon vervangen. Veel off-side staan aan beide kanten maakte den wedstrijd nu juist niet aantrekkelijk voor de toe schouwers. Uit een voorzet van Dick wist Wouter te scoren, waarna Buiten weg sooedig den gelijkmaker fabriceerde. Dit waren dan ook de twee eenige goede'momenten voor de pauze. De tweede helft is van iets betere quahteit, maar verder dan een buitenspeldoelpunt van U. V. V. komt het niet. De Stichte- naren wilden dit doelpunt productiever maken door te protesteeren tegen de niet toekenning daarvan, welk protest echter later afgewezen werd. Een geheel ander spelletje wordt een week later te Haarlem gespeeld tegen de club van de KessLers. Jan Breda speelde voor Seignette, die in het buitenland huisde. H. F. C. is er direct in en wist voor de rust liefst driemaal te scoren, |acques (2) en Wouter waren de fabrikanten der doelpunten. De bracht na een mooie rush den stand op 3—1. In de tweede helft weerden de Hagenaars zich geducht, maar verder dan een tweede goal kunnen zij het niet brengen. Einde 3 2, hetgeen goed de verhouding weergaf. Den scheids rechter ontgingen nog eenige strafschoppen tegen de geelzwarten, maar het voor- naamste was, dat de smadelijke 7—0 nederlaag in den Haag gewroken was. Door vorst en dooi zijn wij dan eenige weken van voetbal verstoken, maar, daar toch het grootste gedeelte van het programma reeds afgewerkt was, treur den we er niet al te erg over, dat we weer eens een baantje op de schaats

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 325