20 - Een jaar later intusschen gaan de geregelde train-berichten pagina na pagina voort weer in October, is er andermaal een wedstrijd te Amsterdam, waarbij de uitslag lakoniek luidt i October Amsterdamsche Sportclub Internationale Hardlooperij, 100 Meter iste prijs George Benoist uit Brussel. 2de prijs (Cricri) Claes, Gent. 3de prijs W. J. H. Muiier, die in zijn serie den Belg Epatant klopte. In hetzelfde winter-seizoen zijn het natuurlijk weer de schaatsen, die de spikes vervangen. In Februari een tweede prijs voor schoonrijden met Frl. C. Mock op de Haarlemsche IJsclub en in het laatst van Februari een vierde prijs in een open 1600 Meter nummer, met Klaas Pander, Broekmeijer, Vrouwes als de andere winners; de tijden van Muliers eerste rit, met harden tegenwind en slecht ijs, 3 min. 5 7 seconden, tweede rit 4 minuten 'Iseconde. In Maart besluit een afstands-rit op schaatsen van Haarlem naar Leiden en terug, een afstand 28 Kilometer met Klaas Pander als eerste en Mulier in 1 uur 914 minuut als tweede met 1 y2 minuut verschil. Dan volgt langzamerhand het jaar 1888 en het is nu de Engelsche mijl hardloopen, waarop blijkbaar naarstig wordt geoefend. Zelfs vind ik reeds een tijd van 4 min. 57^ sec. en een eersten prijs. Op dezen afstand te Ostende ont moeten elkaar Franschen en Belgen. Mulier triomfeert met een eersten prijs op de 1609 Meter, terwijl hij in den „Prix du Roi" op 400 Meter als derde aan komt. Daarop volgt een internationaal nummer te Gent met voorgift. De Engelsch- man-kampioen Robinson, van meet gaande, wint den „Prix du Roi", maar Mulier teekent van zich zelf aan: „In No. III liep ik eerst veel te langzaam, haalde echter Bertrand op de eindstreep ingenoemde Gentenaar kroop er overheen en kreeg den prijs, hoewel ik er met den voet eerder over was, dan hij met den zijne. O! die Belzen3e prijs was er niet. Dus platzak." In September vervolgt hij onverdroten zijn oefeningen. In October staat er deze aanteekening „De Haarlemmermeer om in 4 uur en 17 minuten per fiets". In 1889 zijn het internationale schaatsenwedstrijden in den winter; hard loopen in den zomer. In 1890 wint Mulier een eersten prijs bij de jubileumwedstrijden der Amstels. C. C. over 100 Meter in Mei; in Juni wint hij achter Witte veen een tweeden prijs op driewieler, ook een eersten prijs te Scheveningen, maar Witte- veen wint hem den nieuwelingen-wedstrijd af. 1891 geen wedstrijden, volgens de aanteekeningen, maar daarom worden de sportoefeningen niet onderbroken. Voor het laatst schrijf ik van deze curieuse sportagenda na

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 38