onder-onsje, wat je na zoo'n paar botsingen met hem altijd weer voor 'n bescheiden som kon laten genezen. We stonden gebukt, beiden, en bewerkten elkanders maag en edele deelen, hijgend. Edoch, we speelden op bom-ijs (wat veel gedaan werd destijds) en de bal was daar onder weggeschoten, zooveel als h l'entresol; er was geen bal te zien. Maar wij hielden vol, totdat wij opkeken en 20 spelers zagen staan kronkelen van ongepast pleizier. „We zouen gevoegelijk kunnen aannemen, dat de bal out is; vindt je niet?" zei de vriendelijke Amsterdammer, die met een enkelen blik den zich bolpaars fluitenden umpire tot zwijgen bracht. „Arrangeons nos jambes", stelde ik voor. En fair as none, onmiddellijk ontwond hij, terugkronkelend, zijn linkerbeen kurketrekkersgewijs van tusschen de mijne (wij haakten elkander nooit in die dagen). Ridderlijk liet ik toen spontaan z'n 2e onware rib glippen. Zijn sympathieke mond liet m'n oor los, ik haalde nog een knie terug. „Paddekwoi", lachte ik diaphaan. „Paddekwoi", glunderde hij fluweelzacht. Even later hadden onze vereenigingen hun captains weer terug. HET SEIZOEN '87~'88. De H. F. C. daagde in Februari '88 de V. V. A. uit (niet doorgegaan wegens vorst) en R. A. P., het tweede XI daagde Excelsior uit, de „aspirantjes" van de H. F. C. daagden hare collega's van „Excelsioruit! De match tegen R. A. P. had plaats in den Koekamp. Voor ons speelden Cnoop Koopmans, Pleyte, Mulier, von Hemert, van Walchren, Bok, Müller, Ypey, Arriëns, H. Wester- veld, v. d. Broeke en Wilkens. We wonnen met 4o. Op 11 Maart speelden we tegen de V. V. A. Wilkens (doel), H. Westerveld en Arriëns (achter), A. Muller, F. Ypey en Schuit (halfs), W. Bok, Pleyte, Mulier, van Walchren en von Hemert vóór; uitslag oo. In Maart speelden we tegen R. A. P. Wilkens (doel), H. Westerveld, Arriëns en van den Broeke (3 backs), Müller en Tuijmelaar (halfs), R. von Hemert, van Walchren, Pleyte, W. Mulier, Neeb en Cnoop Koopmans vóór (dus 12 man). Resultaat een gelijk spel. Op 1 April weer tegen de V. V. A. Het XI-tal luidde: Wilkens (doel), v. d. Broeke, Arriëns en H. Westerveld (achter), F. Ypey en Müller (halfs), Cnoop Koopmans, Mulier, Pleyte, van Walchren en R. von Hemert. Wederom een draw. Hiermede kan ik het seizoen 18871888 besluiten. 3§

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 50