C. M. PLEYTE D'AILLY. De H. F. C. is veertig jaar; het spreekt dus van zelf, dat de jongelui, die in de eerste jaren van het bestaan der club een rol hebben gespeeld voor zoover zij nog in leven zijn mannen zijn geworden, die de vijftig achter den rug- hebben. Zoo óók Kees Pleyte. Het is een van de verdiensten van Mulier geweest, dat hij veel van het belangrijkste uit de oude his torie der voetbalsport heeft vastgelegd in zijn omstreeks 1894 bij de Erven Loosjes verschenen werkje „Athletiek en Voetbal". De oprichting der H. F. C. wordt er in vermeld en ook haar eerste wedstrijd gespeeld in de Koekamp tegen de Amst. F. C. Sport in 1886. Den 25sten December werd, in het Vondelpark te Amsterdam, op een hard bevroren grond in de sneeuw de return match gespeeld. De eerste wedstrijd werd ver loren van de tweede match geeft Mulier den uitslag niet. In dien wedstrijd (Vondelpark) speelde ook Pleyte mee. Hij is echter niet lang blijven voetballen; reeds omstreeks 1888 gaf hij het spel er aanom zich voortaan meer uit sluitend te blijven wijden aan de bevordering der cricketbelangen en den bloei van Rood en V it. Moge Pleyte in die aan vangsjaren het nut van een hecht verband tusschen de cricket- en de voetbalclub niet zóó scherp hebben beseft, als hij het thans ongetwijfeld zou wenschen te zien toch mag niet worden voorbijgezien, dat in de dagen van weleer de H. F. C. zijn actieve steun en medewerking bezat, evenals zij thans nog zijn warme sympathie bezit en ook zeker zal blijven behouden. In de jaren dan dat Pleyte nog voetbal speelde was hij een der forwards. De linie bestond toen uit Theo Peltenburg, W. Mulier, Willem Bok, A. H. v. Walchren en Pleyte. Van dezen is enkel Bok niet meer in leven, doch de

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 53