43 HET SEIZOEN 1888-1889. Eerst op 18 November schijnt het seizoen 1888 1889 der wedstrijden zich te manifesteeren .in een verslag in de sportbladen. De flegmatieke Wilkens (die na eiken goal, tegen ons gemaakt, altijd even naar me keek en met een blosje zei: „Was me al voorbij, ja") stond weer trouw in z'n tent, Carel Visser met Arriëns en Tuijmelaar achter, Bert Koolhoven en de Crane, A. Cnoop Koopmans, W. Bok, Mulier, van Walchren en H. Westerveld vóór. Zoo openden we tegen de Haagsche F. C. Olympiaen H. C. C. vereend.) Wij wonnen met 1o, Op 9 December trok ik met mijn blauw-witte horde naar Rotterdam, tegen het daar ontstane „Concordia'Dezelfde opstelling achter, Koolhoven en K. Pander halfs, Francken, Cnoop Koopmans, van Walchren, Mulier en Bok voor. De Rotterdammers speelden iets nieuws, een longpassing-spel, wat ons samenspel vrij wel ontwrichtte. We werden geklopt met 1 o. Op 16 December tegen de V. V. A. in den Koekamp. Bijna dezelfde op stelling als op 9 December. Vóór Carel Visser, achter G. Westerveld en de voorhoede van Walchren, Cnoop Koopmans, Mulier, Kroon en W. Bok. Voor de 3e maal kwam het tot een gelijk spel tusschen beide clubs. Onze laatste wedstrijd van dat jaar had plaats op 30 December in den Koekamp. In de „N. Sport" lees ik, dat de tegenpartij geluk had en in de ge- heele match „niet tegen de H. F. C. opgewassen" was. Edoch het eind was een 1 i-draw. Wij speelden, op één uitzondering na, met hetzelfde elftal. Op 27 Januari 1889 werd een wedstrijd tusschen Noord- en Zuid-Holland gespeeld op de Maliebaan te den Haag waarin van H. F". C. uitkwamen Wil kens (goal), Arriëns achter, Bok, van Walchren en Mulier voor. Uitslag 22. Op 10 Maart speelde H. F. C. te Amsterdam op het terrein achter het Rijksmuseum tegen de Voetbal Vereeniging Amsterdammet Mulier, van Walchren, Pleyte, Bok en Kroon (vóór) von Hemert, Koolhoven en Tuijmelaar (half) Arriëns, Westerveld en Wilkens (doel). Uitslag 1o voor Amsterdam. Op 31 Maart had de return-match Noord-Zuid-Holland plaats te Amster dam. Voor Noord-Holland speelden de H. F. C'ers Mulier, Arriëns, van Walchren en Bok. Noord-Holland won met 4—0. Het seizoen 18881889, waarin de N. V. B. werd opgericht, kenmerkte zich door een gezond enthousiasme. Zeven vereenigingen traden in het strijdperk.

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 55