PUCK MEIJER. Zijn feitelijke voornamen luiden Jan Harmen, maar in de tachtiger jaren was hij op de voetbalvelden alléén bekend als Puck Meijer Die beide stevige hollandsche namen werden hem verleend op 2 Dec. 1873, in welk jaar hij te Hillegom het levenslicht aanschouwde. Zijn ouders woonden daar op het zoo knus-landelijk en lief gelegen „Schoonoord", even over de Beek. Hij had het voorrecht tot vader en leider van zijn eerste gedachten-leven te hebben de bekende Dr. (honoris causa) W. Meijer, eertijds candidaat in de theologie, weldra landoeconoom te Hillegom, later overbekend door zijne tallooze publicaties op wijsgeerig gebied, als promotor van de Spino- zabeweging en -studie en als voorzitter der Ver- eeniging voor Wijsbegeerte. Ook van hem allicht erfde Jan zijn groote karaktertrekken, dewelke hem zoovele ware vrienden bezorgden, zijn be scheidenheid en minzaamheid, zijn liefde voor oprechtheid en rechtvaardig oordeel, zoowel sub als objectief. In 1879 doorliep hij te Haarlem na de lagere school, het gymnasium, was 'n ijverig lid der litteraire club „O. L. A." en ging met zijne vrienden, Scheltema, en anderen, weldra bij de H. F. C. zijn korte vlugge beentjes benutten tot het lossen van als regel ongenietbare keien, schoten die, gewoonlijk een voet hoog in de lucht werden gelost en met 'n onverklaarbare vaart langs doelmannen plachten te zeilen. Zijn moedig spel kenmerkte zich steeds door overleg, combinatie en onvermoeid volhouden. Zijn familie trok in '92 naar Den Haag en Puck studeerde toen te Delft en slaagde weldra voor zijn examen O. I.-ambtenaar, maar speelde intusschen nog geregeld voor de good old H. F. C. en bleef daarvoor pillen produceeren totdat hij naar Borneo vertrok. Niet als ambtenaar helaas (want de regeering zette onbegrijkelijker wijze benoe-

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 58