- 48 HET SEIZOEN 1890-'91. Heavy defeat of the champions! Op 19 October 1890 wordt mijn brave H. F C. door de H. V. V. „ingezouten" met 5o te Scheveningen. Wij betreurden dit in de navolgende slagorde J. Meijer, Gerth van Wijk, Burkens, Schut, Mulier, Mf.nten, Wilkens en Th. Calkoen; Ples en Vollmer, Angenent. 9 November zijn weer alle hens aan dek tegen de R. A. P. H. Westerveld in de paaltjes; Menten en Ples achter; v. Walchren, Vollmer, Burkens, en vóór: Meijer, Feith, Koolhoven, Schut en Mulier. We speelden nu op het wedstrijdveld der H. F. C. vóór de kazerne der Cavalerie, wat wel een verbetering was qua ruimte. R. A. P. wint met 31. Feith speelde vrijwel het beste zegt het verslag. De maand December 1890 ontbreekt in mijne kronieken, doch de grim mige winter heeft ons blijkbaar van de velden verjaagd tot in Pebruari. In Januari zijn de meesten mijner H. P. C ers onder mijn leiding aan het bandy spelen. In Februari stonden we onder aan het lijstje, doch werkten ons toch tot de 2e plaats op. 8 Februari spelen wij blauw-witten dan voor het eerst tegen Concordia te Haarlen, en o, schande voor 'n thuis-wedstrijd met 10 mannen-broeders; Tromp (het Bouddha-beeld) in de houtwinkel, Gerth van Wijk en Ples achter, Pander, Vollmer en Eilbracht; vóór Meijer, Schut, Jan Feith, Menten en Mulier. Het bleef een leeg lijstje oo. R. A. P. en de good oldzooals de Engelsche gasten ons hadden gedoopt, intusschen, treden 1 Maart tegen elkaar in 't krijt te Amsterdam. De namen der getrouwen luiden: Meijer, F"eith, Mulier, Van Walchren, Sciiut, Burkens, Vollmer, Schorer; Gerth van Wijk, Ples en Iromp. Het verslag is niet duidelijk, het schijnt een 11 verhouding te zijn gebleven. Den volgenden Zondag komt H. V. V. bij ons te gast. De oorlogsverf haddenTromp in 't hok, Gerth van Wijk en Ples, dan Burkens, Menten en Eilbracht, ten slotte Meijer, Vollmer, Van Walchren, Schut, Mulier. Wij wonnen met 1o van de H. V. V. die toen bovenaan stond. Mijn oog valt op een opschrift: Schitterende overwinning van de H. F. C. Stil mijn hart Ik herinner het mij nog. Ondanks mijn omvangrijke pogingen tot ouders- vermurwing kon ik geen twee Zondagen achtereen 11 spelers naar Rotterdam krijgen. Ten langen leste had ik 13 spelers voor eén Zondag op m n lijstje. Ik

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 60