HET SEIZOEN 1891 ~'92, In de Ned.-Sport van 11 Juli tref ik 'n typisch staaltje van warme kameraadschap aan. Het is 'n beschrijving van 'n officieel uitgeleide van onzen geestigen Jan Feith naar het station. Alom bemind, werd zijn vertrek uit Haarlem door de H. F. C.ers zeer betreurd. Hoe velen zouden hem niet volgen. Ik tip het even aan als het eerste voorbeeld van spontane uiting van clubgeest der H. F. C.ers. Op 8 November zijn de athletiekwedstrijden van de baan en treedt de H. F. C. tegen H. V. V. in 't perk te 's-Hage. Tromp op z'n plaats, „Jansen" en K. Ples; dan Charley Westerveld, Burkens en Calicoen, vóór Meijer, Feith, Mulier, Koolhoven, Schut. Het rekeningetje toonde i i. Aan de beurt is dan R. A. P. dat op 20 November naar Haarlem komt. Voor ons speelden Meijer, Smit, Mulier, Koolhoven, Schut; Burkens met Vollmer en Wilkens. Ples en Menten beschutten Tromp. Wij boekten een 5—2 kloppartij in ons nadeel. Alsdan de H. F. C. en de de Rott. C. F. V. Concordia en Olympia) vereend op 2 |anuari 1892 tegen 9 onzer, op 't laatst nog geholpen door Jan Feith! Bij de rust 1o aan het slot 41 in ons nadeel. Het tien-tal bestond uit Jellinghaus, Schut, Mulier vóór (later daarbij Feith), dan Burkens, Menten, Westerveld en Meijer met Schorer vóór Tromp. Ook al waren we XI geweest, zouden de Rotterdammers wellicht hebben gewonnen. Ze speelden goed. 9 Januari spelen we tegen Victoria (Rotterdam). C. Heijnen en Alfred Buck lees ik terloops, twee beste kerels, beiden f. We kregen klop met 21. Weer speelden we met 10 man, te weten: Meijer, Jellinghaus, Mulier, Feith, dan Burkens, Westerveld, Menten; Schut en Schorer met Tromp. Op 13 Pebruari weer in tuig tegen de V. V. A. onder Puck Meijer als captain, Frans Meijer, Koolhoven, Jellinghaus, Schut, vervolgens Burkf.n, Vollmer, Wilkens en achter: C. Westerveld met „Mulder"; Tromp hekkeman. We marineerden in dien vorm en boekten 12o; R. A. P. is dan aan beurt op 28 Februari. Tromp geflankeerd door Westerveld en „Mulder"; Schorer, Vollmer, Burkens en Schut, Jellinghaus, Anonimus, Mulier, en Meijer, een 41 nederlaag. Dan is de beurt aan n ren contre met H. V. V. op 20 Maart. Wij winnen met 2—1. Spelers: H. Wester veld; (doel), „Mulder" en Cu. Westerveld; het trio Wilkens, Vollmer, Burkens en Jellinghaus, Mulier, Klinkhamer, Feith en Meijer. („Mulder" was Gerth van Wijk). Op 27 Maart tegen onze stadgenooten Haarlem v. Wijk, doel m

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 65