66 Dan stonden daar aan het midden van de lange zijde de beide Koolhovens (Bert en Bram) en met hen waren de Elderingen en Klaas Pander en een drom van anderen. En hun geroep, krachtig, opzweepend, in de maat, gaf ons weer moed en kracht en wij zetten er weer alles op. De Koolhovens fungeerden dan als koor-leiders. Spoi t is heerlijk, als t goed gaat. Maar de herinneringen aan een sport verleden zijn het heerlijkst van al. De geleden échecs, de persoonlijke wansuccessen, de blauwe plekken, de gekraakte ribben, de bloedneuzen, de verloren matches, de goals die men wel gemaakt heeft, maar die offside verklaard werden dat alles vergeet menmaar wat gebleven is voor mij is de herinnering dat ik een kwart eeuw geleden keer voor de H. F. C. het kampioenschap heb helpen winnen. Dat neemt niemand mij, dat kampioenschap neemt niemand de H. F. C. meer af. Hoe wij het wonnen? Door er hard en bitter, maar royaal en eerlijk voor te strijden. En hoe zou het ook anders hebben gekund met ons Xl-tal van toen, door Mulier gevormd, in de Koekamp getraind en gestaald in weer en wind, en met een ploeg spelers van zeer bijzondere, ja schitterende qualiteiten! In mijn herinnering was ons team van '93/*94 sterker, en zelfs vrij aanzienlijk sterker dan het kampioens-elftal van het volgend jaar. Trouwens, dat moest wel' waar wij in '94/95 de hulp moesten missen van vier spelers, die, in vorige jaren voor H. F. C. hun beste krachten inspannend, in ons kampioenschaps- seizoen niet meer beschikbaar waren, n.l. Huib Menten, Karel Ples, Solko Tromp en Piet Swens. Ongetwijfeld vindt men elders in dit boek nog het een en ander over deze mannen, aan wie H. F. C. zooveel van haar oude glorie te danken heeft; maar ik mag toch niet nalaten op deze plaats in herinnering te brengen, dat Hubert de schitterendste speler back, zoogoed als forward, maar toch het best als halfback was, dien H. F. C. of het Nederlandsche voetbal in mijn tijd bezat, met misschien slechts één, die aan hem was gelijk te stellenJules van DER Linde van R. A. P. En Piet Swens, de onvermoeide linksche back of halfback, die altijd op zijn plaats was en met dat linkerbeen alles wegwerkte; en 1 romp, die in de goal zoo veilig was als de Nederlandsche Bank bij een beurs- pameken Ivarel Ples Backspelen met Karel Ples naast je, was zooiets als in een auto met een 80 K.M. gangetje te zitten en dan een gezicht te trek ken of je de vaart uit je eigen body haalt. Wij waren in 93 94 sterk in alle linies; misschien was de verdediging nog iets steviger dan de aanval, dank zij vooral Ples. Het is feitelijk wat beschamend, maar eigenlijk toch heerlijk, back te hebben mogen spelen met zoo'n partner, één die niet 2/3 maar zeker Van het zware werk deed. En als zij kwamen opzetten met zijn twintigen (want soms zijn er in eens wel twintig

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 78