68 raakten. I)e reusachtige Neeb de voortreffelijke keeper van Wageningen deed wondei en in het doel. Maar Mulier, die een g'root man is, wist in de rust uit te vinden, dat er in het XI-tal van Go-Ahead iemand meespeelde, die er niet bij mocht zijn. In een ommezien had hij aan de Wageningers uitgelegd, dat al wat vóór de pauze gebeurd was, niet mee kon tellen, en dat de wedstrijd van voren afaan moest worden overgedaan. Zoo geschiedde en ditmaal raakten wij voor en bleven het. Dit was niet het eenige kunststuk, door Mulier op dien gedenk- waardigen dag vertoond. In den trein naar Wageningen, met ons allen in één derde klas coupé, deed hij ons genieten van een voordracht, die in haar soort een meesterstuk was. Maar onder ons gezegd het soort heeft zijn bedenkelijkheid. Men moet Mulier in gezelschap maar nooit naar die voordracht vragen vóór alle jongelui onder de veertig jaar naar bed zijn. Als ik mij niet geheel en al bedrieg, was het een aandoenlijk verhaal over een arm klein geitje Nog een datum zij hier gememoreerd, eene eere-datum28 Januari 1894. Op dien dag wint H. F. C. te Heemstede met 5 1 van R. A. P. Zooals de voorhoede van onze club toen gespeeld heeft was een wonder. De heugenis ervan is mij bijgebleven. Het was een der mooiste sportverrichtingen, die ik heb mogen meemakeneen der weinig'e gelegenheden, dat men op een voetbalveld den indruk kan krijgendat' is nu inderdaad onverbeterlijk. Het XI-tal, waarmee wij in '94 '95 het kampioenschap wonnen, wisselde nog al eens in samenstelling. Volgens mijn herinnering heeft Mulier het aangevoerd, en was ook Schorer soms captain. Laatstgenoemde speelde toen back, ter vervanging van Ples. Hij was een minder briljant speler dan deze, doch secuur en betrouwbaar, hardwerkend en een alleszins nuttige kracht in de verdediging. Flier stond meestal in de goal. Otto had zich in de voorhoede tot een magnifiek speler ontwikkeld. Frits en Mary Dolleman, twee stoere bonken, assisteerden „Put" in de half backlinie. Deze laatste meer volledigPutman Cramer heeft tot de beste en fijnste spelers behoord, die H. F. C. bezeten heeft. In de voorhoede blonk hij uit meer echter als halfback. Onder de spelers van mijn generatie komt hij onmiddellijk na Hubert; en dat is hooge lofspraak. In de voorhoede hebben dat jaar gespeeld Otto, Pim, Puck, Flier, Schut en I uiman, terwijl I immerman Ihijssen en Hartog soms halfbackplaatsen vervulden, en Hartog ook back heeft gespeeld, welk laatste emplooi ook door Schut soms is vervuld. Uit de oude nrs. van de Ned. Sport blijkt voorts, dat Lex Kool en Wijn van Waveren soms als invallers meededen. Indien mijn memorie mij geen parten speelt, dan was het spel van deze voorhoede in dit kampioenschapsjaar bijzonder verdien-

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 80