HET SEIZOEN 1894-1895. Ken mooi jaar voor de club en een sterk elftalDe verdediging- was wel iets minder hecht dan het vorige seizoen en H. Menten was uit de half-back- linie verdwenen, doch met Prits en Mary Dolleman, prachtig bijgestaan door Putman Cramer, was die linie toch van groote kracht. In de voorhoede speelde Otto Menten zijn beste spel; Mulier leidde het geheel met Puck links-buiten en Schut als rechtervleugelman. Willem Schorer uit de voorhoede gehaald om als back Karel Ples te vervangen voldeed goed. En zoo werd het een cam pagne van groot, wèlverdiend succes, waartoe de nieuwe keeper, Flier, het zijne bijdroeg, evenals de andere nieuwelingen: Hartog, Timmerman Thijssen en een enkele maal - Lex Kool en Wijn van Waveren. Hier moge een opsomming volgen van wat wij deden. Op 24 October 94 slaan wij Sparta in Heemstede met 42; den 1 iden November gaat te Wageningen Go-Ahead eraan met 5 1; den 25sten November klinkt op het veld te Heemstede verbaasd gejubel van onze supporters, die Rapiditas met 12o zien „afdrogen". Maar R. A. P. zorgt dan op 9 Decem ber in Amsterdam voor een anti-climax; met 15 in ons nadeel druipen wij af. Rapiditas gaat er dan ook in Rotterdam aan, 41 op 30 December; maar de stadgenoot, Sparta, wreekt 20 Januari dat affront met 2—4. Wij hebben dan onze tweede en laatste nederlaag" te pakken. Nu volgen drie wegens weers omstandigheden misgeloopen matches: H. F. C.H. V. V. te Heemstede op 27 Januari; H. F. C.H. Y. V. te Heemstede op 3 Februari; en H. F. C. tegen Go-Ahead in Amsterdam. In alle drie gevallen is vorst de spelbreekster. Eindelijk 3 Maart weer een overwinning en een mooie H. F. C.H. V. V. in Heemstede, gewonnen met 62. De returnwedstrijd H. F. C.H. V. V. in den Haag, op 17 Maart, wonnen wij ook; maar veel bescheidener, nl. met 21. H. F. C.R. A. P. te Heemstede is voor ons, met 21, dat was op 24 Maart. De laatste match: tegen Go-Ahead in Wageningen winnen wij ook, zij het met een kleine marge: 21. Wij zijn kampioen! Ier gelegenheid van deze groote gebeurtenis en mede van het 15-jarig bestaan der II. F. C. worden op Zaterdag 18 Mei 1895 op haar veld te Heem stede 'hardloopwedstrijden voor adspirant-leden gehouden.

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 82