EEN E-VERTELSEL. De centerzwengel. (Levensschets eens lederspelers). 18 Bert verscheen ter wereld Deed het leepjes, wel zeer bedremmeld eerst, bedeesd eerder, herstelde echter snel, wreef even z'n beentjes, bekeek z'n teentjes, schertste met de ver pleegster, trekkebekte tegen 'r, kneep ze perversjes, de leepert 'n Vreemd, kleen wezentje, 'n eng-eltje. 't Ventje teemde, blerde, geewde breedkeels, 't schreewde, 't être De geneesheer, steeds gereed, zegt ree Verpleegster, geef hem de flesch, de heele flesch, nee geen jenever, melk eerder, veel beter zeg Ze keken, de meester en de verpleegster, teeder, te teeder zelfs. „Lekker he, vent gekscheerde ze. Eh 't ventje lebberde, zwelgend de melk, kwetterde speelsch, gebbetjes gevend en ree weergevend de scherts. Welk een beeldje zee ze dweepend en welk een lengte reeds, 'n heele kerel. De verpleegster schenkt de thee, gezelzend met den geneesheer. „Wel" zegt de heelmeester, tevreden neergezeten, z'n zetel even wendend, „heden thee zeg, geef me echter méér melk en een lepeltje". Ze verdween meteen, keert weer, brengt de thee mee. Men speende het kereltje. Welk een speelsch, kleen heertje en verwend reeds, 't pretventje, zee ze week. 'n Schreew, 'n kreet, schei-snerpend, fel 't Schepseltje kermde. Ze beef den „geef snel het steekje", zee heesch de geneesheer, bleek, heerschend, streng Ze keken. Wel, wel! Ze keken weer: „zeer veel" zee ze, ,,'n weelde", veel be- teekenend schelend. „Zeep hem terdege" zee de geneesheer. Ze deed het. Ze meende' het wel met het ventje. Met sterken greep neemt ze de steek, brengt ze netjes weer, herspelde hem. Slecht weer. Sneew bedekt de steden en beemden. Ter kerke reed men, weleer, eewen geleden, 'n gebedscel. Heden hersteld, sterk vermetseld met schel geverfde vensters, de engelen des hemels verbeeldend, ze weêrgevend met fletse wegsmeltende verven enkele leege zerken, verder gesmeede hekwerken, 'n bekken,

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 87