DE MENTEN'S. Dat huis in de Wilhelminastraat Ik beschouwde het als m'n meest waarde volle pépiniaire. Om in de goede dagen van Olim er op uit te trekken met een gerust captain's geweten, moest het bekende figuurtje X X hetwelk 'n fatsoenlijk captain feitelijk altijd in z'n binnenzak heeft en waar hij aan bouwt en retoucheert tot de week bijna om is, steeds twee (XX) vaste burchten hebben, rechts binnen Otto en spil Hubert. Er waren feitelijk vier broers, Victor, Hubert, Otto en Emile, maar vooral Hubert en Otto hebben jaren lang voor H. F. C. gespeeld en gevochten. Aan hen dus wil ik enkele regels wijden. V. Mentf.n is jong gestorven. HUBERT en OTTO. Hubert werd op 12 September 1873 geboren te Muntok, de hoofdplaats van Banka, waar zijn vader als eerst aanwezend hoofdingenieur van het Mijnwezen in Nederlandsch-Indië krachtig werkzaam was aan tal van pionierswerken op mijnbouwkundig gebied en het stadbeheer leidde van de bekende Banka-tinmijnen. In April 1878 vertrok de geheele familie met 2-jarig verlof naar Europa, welk verlof gedeeltelijk in Valkenburg en in Den Haag werd doorgebracht. In 1880 ging men weer naar N.-Indië, ditmaal naar Bandjermasin (hoofdplaats der Z. O. afdeeling van Borneo) waar de vader der Menten's wederom als eerstaanwezend hoofdingenieur van het mijnwezen werkzaam was, doch slechts tot 1882, toen hij met pensioen naar Europa terugkeerde, zijn gezin medenemend. Victor en Hubert gingen toen naar Melle bij Gent, op kostschool. Otto, geboren 23 Maart 1877, bleef bij zijn ouders te Brussel, vanwaar het gezin naar Iverkrade trok en

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 92