82 hoeveelheid pech te worstelen gehad. Immers, toen hij met zijn studies gereed was en examen wilde doen, kwam plotseling het besluit der Pruisische regeering, waarbij aan buitenlanders (L)uitschers mochten dat wèl), die een Oberrealschule- einddiploma hadden wat met eindexamen 5~j- hl. B. S. gelijk te stellen is verboden werd het Doctorsexamen af te leggen. In 1914 trok hij daarom naar Beieren en wilde daar zijn studies n finishing touch geven, toen de oorlog uitbrak en de een voor en de andere na, alle colleges uit gebrek aan auditorium werden gesloten. Hij heeft in de oorlogsjaren van de misère in Duitschland kunnen meespreken en kwam ten slotte in 1919 einde Juli tijdelijk in Nederland. Nu nog iets over Otto. Uit mijn beschrijving van de eerste 15 jaren der H. F. C. kan men reeds lezen hoeveel Otto Menten in die jaren voor de H. F. C. presteerde. In Haarlem eerst bij Hubregtsen, daarna op de H. B. S. en in 1894 op de Handelsschool te Amsterdam komend, ging hij in 1895 naar Ouchy op de Handelsschool, waar hij in '97 eindexamen deed. Daar te Ouchy werd hij onmiddellijk tot captain gekozen en behaalde Otto's elftal „La Villa" het kampioenschap van Zwitserland met de haast verbijsterende cijfers van het navolgende goalrecord: zegge en schrijve 105 vóór en o tegen. Geeft hem de ruimte en presenteert 't g'eweer In '97 kwam hij in Haarlem terug. Hij speelde daar trouw mee in de tot de 2e klasse gedegradeerde H. F. C. (als captain), voorkwam de opheffing van de club en spande zich er met A. van Waveren voor, dat we het nieuwe mooie veld aan de Spanjaardslaan kregen. Na Loosjes heeft wel niemand zooveel gedaan voor de H. F. C., al rekenen we de van Wa- veren's en Dólleman's er ook in hun volle waarde bij. In '98, na nog juist Sparta geslagen te hebben met 3o, waardoor we zeker waren niet gedegradeerd te zullen worden, vertrok hij naar Borneo, om daar op Koetei de belangen van zijn vader te behartigen. In 1902 kwam hij voor het eerst terug en ging daarna her haaldelijk op en neer naar Indië; in 1910 wederom voor petroleumbelangen naar Amerika en sedert dien is hij belast met de administratie van de groote petro leum- (en bruinkool-) ontginningen der MrnteN's. Maar nog steeds is hij een enthousiast H. F. C.'er en zal dat wel immer blijven. OTTO MENTEN.

Jubileumboeken HFC | 1919 | | pagina 94