met wat vooraf bij Brinkmann, een in elkaar gereden fiets bij Halfweg, een hoed in de Amsterdamsche vaart bij mist, twee Groningsche gasten als versterking bedoeld (Hans en Jaap), speeches van Snor, Thomée, T. Kessler, Karei, Jet, Hans, afspraken vooreen vaste jaarlijksche ontmoeting op 1 Januari en vele andere dingen om te onthouden, maar niet om neer te schrijven. H. F. C.Spartaan 2-1, 't GooiH. F. C. 1-1, H. F. C.S. V. V. 21 (onder protest, dat op niets uitliep), O. D. S. H. F. C. 2—0, H. F. C.—Stormvogels 6—3, brachten ons na 19 matches aan den kop met 28 punten, boven Excelsior met 26 uit 19 en Stormvogels met 23 uit 17 anderen konden ons niet meer bereiken. H. F. C. Hilversum (4-1). Vooral de zoo gevreesde ontmoeting tegen Witte Jan c.s. heeft vreugde gebracht in ons kamp. Jan zelf nam onmiddellijk de leiding voor IJmuiden, Jaap (2) en Mies zorgden dan in enkele minuten voor een 31 voorsprong, welke later door Mies op 41 werd gebracht. Nog voor de rust een opleving van de duinkonijnen en 't was 42. Vlak na de pauze 4 3. Zouden we nog gaan verliezen? Arie en Ernst moesten er niets van hebben en wilden met alle geweld in de eerste klasse spelen, dus 63, Ons restten nog twee thuis-wedstrijden (Hilversum en Z, F. C.) en één uit-match (V. V. A.), waaruit we den een of ander twee punten ontfutselen moesten. Hilversum was de gelukkige om het slachtoffer te mogen zijn op 25 Maart 1923. Met 41 gingen ze er in. Ons elftal bestond uit Géjus, Ben en Nes, Wouter, Frits K. en IJsco, Ernst, Mies, Jaap, Arie en Bas. Een vreeselijke off-side goal van Mies bezorgde ons de leiding (gelukkig, dat het daar niet bij gebleven is), terwijl een glashelder punt van Arie niet toegekend werd. Mies scoort en brengt ons daarmede in de le-klasse. De Hilversum captain appelleert heftig voor ofF-side! Had hij wel ongelijk?? (25 Maart 1923).

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 105