VIJF ZWARE JAREN JsJU ik mij neerzet tot het schrijven van een korte inleiding tot dit boekske en nog eens de jaren 1919 24 de revue laat passeeren, denk ik onwillekeurig terug aan hetgeen mijn vriend Jan Pater destijds, na het verschijnen van ons jubileumboek, in het H, B. S.-orgaan schreef HF. C. degradeert dit jaar, maar na lezing van dit boek weet iedereen, dat het maar voor kort zal zijn. Dit krachtig ver bond sterft niet!'' Ik moet eerlijk bekennen, dat hij één der weinigen (o.a. Geert Nijland in 't Handels blad) was, die zich zoo over onze toekomst uitlieten. De meesten hadden in gedachten ons graf al gedolven. Goddank is 't zoover niet gekomen Toch was de toestand heel wat donkerder, dan we nu wel beseffen en had ik niet durven hopen, dat onze dierbare club zich zoo spoe dig uit het moeras zou weten te redden. Wel degradeerden wij ten 2en male, maar 't bleek slechts een listige manoeuvre te zijn, die den stormaanval op den „le-klasse -burcht vooraf ging. Twee kampioenschappen in successie bevocht ons keurcorps en in 1923/4 wapperden onze kleuren weer van de tinnen van 't Stadion, 't Sparta-kasteel en andere bolwerken. Zonder twijfel vormen deze beide jaren van succes vollen strijd eender mooiste tijdperken in onze H.F.C.- geschiedenis. Toen ik dan ook eenige maanden geleden in de H. F. C.'er las, dat ter gelegenheid van het 45-jarig bestaan geen festiviteiten gehouden zouden worden, heb ik eenerzijds in stilte onze bestuurderen geprezen voor hun zuinig beheer, maar anderzijds gemeend, dat ieder clubman bij dezen mijlpaal toch wel graag eens even zal willen stilstaan en terugzien op hetgeen door ons le elftal bereikt werd. Daarom besloot ik tot de uitgave van dit boekske, waarin ieder lid onzer vereeniging, dat daartoe den lust gevoelde, iets schrijven kon, terwijl een en ander door mij slechts gerangschikt en met foto's aangevuld werd. NICO.

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 11