WOUTER COHEN TERVAERT |\JADAT Nico verzamelen had geblazen onder de getrouwen, om den grooten strijd aan te binden voor de promotie, kwamen van alle oorden van de wereld de oude spelers zich aanmelden om mede op te trekken. Langzaam ontwikkelde zich uit het oorspronkelijk elftal het kampioenselftal, en wanneer er weer een nieuwe steun zich aanmeldde, dan trad, zonder eenig protest, degene, die moest wijken, uit den weg, om de plaats open te maken voor een betere. Eén van de hoofdkenmerken uit de promotiejaren, naast de eendrachtige wilskracht om te promoveeren, was dan ook wel het zich geheel belangeloos geven van alle spelers aan de goede zaak, met ter zijde stelling van eigen eerzucht en verlangens. Desalniette min moet 't toch nooit aangenaam geweest zijn, om in die eervolle jaren uit 't eerste elftal gezet te worden. Ik weet niet precies meer, hoe ons elftal zich wijzigde, toen Wouter zich weer aan kwam melden, maar zeker is, dat wie er ook „uitging", hij dit voor een speler als Wouter met genoegen ge daan heeft. Hij was een stille in het elftal en er liepen geen fabelachtige geruchten over zijn capaciteiten aan zijn komst vooruit. Bij zijn eersten wedstrijd voor het promotie-elftal zeide hij ook niet veel, maakte kennis met de nieuwe gezichten, haalde een herinnering met de oude bekenden op, lachte en knipperde eens achter zijn brilleglazen en ging spelen. Maar dat was dan ook spelen; groote snelheid, veel baltechniek en een scherp, onverwacht schot en wanneer er dan na een snelle, verbluffende rush een even snelle goal was gekomen, dan knipperde hij weer achter zijn brilleglazen, glim lachte weer eens en speelde verder. Na den wedstrijd weer even een praatje, snel aankleeden en dan weer tot den volgenden Zondag, tot den volgenden stap naar het ver gelegen doel. Het was in die jaren een elftal van spelers, die elkaar weinig zagen buiten het veld, ver spreid over vele steden van het land, met verschillende werkkringen. Maar er was een saamhoorigheid in dit elftal, als maar weinig clubs zullen hebben meegemaakt. I WOUTER. H.F.C.^Unitas (2^-1). Arie scoort tegen Muller (Unitas seizoen l924-'25. ar—F»

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 129