- 131 - ons helpen, was Nico Bouvy bereid mee te doen en te trainen en kwam Karei Lotsy los. Frits op het veld tijdens de vuurgevechten, Nico tijdens het oefenen en Karei het geheel omvattende met zijn krachtig enthusiasme. Dit drietal heeft H. F. C., met de medewerking van natuurlijk vele anderen, zij het niet in die mate, er bovenop gehaald. De drie professoren hebben de diagnose vastgesteld en de crisis was spoedig voorbij. Toen het herstelHoe jubelden wij, als de overwinning van den eenen Zondag herhaald werd door een andere, soms eclatanter, soms iets minder, doch altijd raakHoe bruiste het in ons van trotsch, als wij zagen, hoe Zondag aan Zondag de belangstelling op ons mooie, geliefde terrein weer grooter werd, totdat de dag aanbrak, dat een jubelende menigte na de beslissende 4—1 overwinning op Hilversum het herboren H. F. C. als nieuwe Eerste-klasser kon huldigen. H. F. C. Oud-Internationals (2—4). Die momenten vergeet men nooit. Feiten van belang mogen vergeten worden, vrienden mogen vertrekken en nimmer terugkeeren, gebeurtenissen als boven blijven in het hart gegrift tot in lengte van dagen. Dit en nog meer zat ik te overpeinzen bij de wisseling des jaars en al staat de Good-Old er niet zoo schitterend voor, als wij zouden wenschen, al verloren de onzen met 42 op Nieuwjaarsdag van (vergeef mij, Heeren) een ruïne, de jeugdige leeftijd van het grootste deel onzer spelers waarborgt een mooie toekomst, die vroeg of laat met een kampioenschap moet eindigen. En nu nog een klein woordje over Mannes. Ik had Mannes sinds Kerstmis 1915 niet meer zien spelen. Het was óók zoon moment, dat men nooit vergeet. In een stroomenden regen speelde Mannes voor het laatst voor zijn geliefde club tegen U. D. met broer Jacques als linksbuiten naast hem. Ik heb menschen gezien, die tranen in de oogen hadden, toen Mannes op de hem eigen wijze eenige goals fabriceerde. Het werd meen ik 7—4 voor H. F. C., doch wat deed het er toe? Mannes speelde toen na langen tijd weer op de plaats, waar hij zijn grootste triomfen behaalde, n.l. linksbinnen. Hij speelde als indertijd tegen België in 1910 om een goaltje te fokken, hetgeen zijn laatste zou zijn. Ik herinner mij nog, hoe mijn vrienden en ik juichten en dansten, H Engel Jan Thomée. Mannes Francken. Our only Mannes speelt na 9 jaren zijn eersten wedstrijd weer aan de Spanjaardslaan (I Januari 1925). Evenals bij zijn laatsten wedstrijd in 1915 regende het geweldig.

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 135