D. MIEZÉRUS YX7ANNEER ik hier zou gaan schrijven over „Dick", dan zouden weinigen weten/over wien ik het had, dus zal ik maar met de deur in huis vallend voortgaan dezen schoon klinkenden naam te vervangen door dien van „Mies", waaronder onze kleinste speler beter bekend is. Mies dan begon zijn voetballoopbaan in de lagere elftallen der Good-Old alwaar hij al dadelijk opviel door zijn vaardigheid met den bal. Een zijner eerste wedstrijden, die ik mij van hem in 1 e-klasse-milieu herinner, was tegen Ajax (Amsterdam) op ons veld. Ik weet dit daarom zoo goed, omdat het een der vele malen is geweest, dat ik door m'n knie zakte en met half-time kon verdwijnen. Zijn debuut was, alhoewel klein van gestalte, tegen de forsche Ajaxieden zoo bemoedigend, dat hij daarna feitelijk tot de vaste le-elftal- spelers kon worden gerekend. Mies is een der enkele overgeblevenen in het tegenwoordige team, die, na de downs der „Good-Old" meegemaakt te hebben, zich ernstig onder Reynolds trainde, toen door ons bestuur in den zomer van 1920 een beroep op allen werd gedaan, om als één man te strijden voor ons ideaal „H. F. C. weer in de le-klasse terug te brengen". Sindsdien heeft hij, evenals Arie, vrijwel alle matches in de 2e klasse, overgang en le-klasse meegespeeld. Als toenmalig captain moet ik bekennen, dat Mies in 't veld geen gemak kelijk heerschap was Wat kon ik me nijdig maken, als hij „standen aannam, of als hij een gezicht trok, alsof er geen botje van hem meer heel was, of als hij tegen zijn medespelers mopperde, maar niettegenstaande dit alles heb ik hem leeren waardeeren om zijn trouw aan de club. Een doorslaand bewijs daarvan is wel het feit, dat hij in de 2e-klasse en Overgang slechts één wedstrijd en dien door familie-omstandigheden miste. Elk captain weet, welk een voorrecht 't is dergelijke spelers in zijn elftal te hebben. Daar komt nog bij, dat Mies een der weinige voorhoedespelers is, die het spel werkelijk „snappen". Zijn kleine gestalte en zijn gebrek aan snelheid zijn voor hem echter een dergelijke handicap geweest, dat hij het nooit tot selectie-elftallen heeft kunnen brengen. Hij had zulks misschien kunnen bereiken door veel en ernstig te trainen.

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 137