143 in dit geval Karei en stuk op de drukpers neerkomen. Laat mij dan trachten een beeld te geven van hetgeen Karei in de promotiejaren voor H. F. C. was. Eenvoudig is het niet, want een bruisende, naar alle zijden zich interesseerende, spontane natuur, met het hart op de tong en een hart van goud is niet maar in een paar zinnen te schetsen. Het naar-buiten-toe van zijn karakter zou het minst moeilijk te beschrijven zijn, er zijn feiten en handelingen te over om dat te illustreeren. Maar ten opzichte van zijn persoon is dat slechts secundair, gevolg en manifesteering Onze eerste overwinning in 't seizoen 1924-'25. zijn belangrijkheid niet alleen voor H. F. C. als geheel, maar eveneens voor ieder lid persoonlijk ligt in het van-binnen~uit. Maar juist dat laatste ligt zoo bedolven onder zijn honderden handelingen en brieven, dat het nauwelijks de aandacht trekt, het ligt zoo verscholen achter de veelheid van zijn bemoeiingen, dat het haast niet meer te vinden is voor hem, die niet intensief en nauwkeurig op hem acht slaat en waardoor zoo vaak de indruk wordt gewekt, dat het uiterlijk de hoofdplaats inneemt van zijn persoonlijkheid. Er ligt een zekere onbescheidenheid in om iemand voor het volle publiek te gaan ontleden, maar ik voel me hiertoe gerechtvaardigd, omdat hierdoor slechts een m. i. juiste appréciatie bereikt kan worden van Karel's persoon, in zijn doen en laten. Hij is vooral het laatste jaar veel becritiseerd en persoonlijk ben ik evenmin blind voor de V. d. Meulen. H. F. C. A.S.C. (3 1). H. Engel.

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 147