Hij hield het verband tusschen 't elftal en hij hield het verband met de ouderen, die hij mede wist te sleepen en doen gelooven niet alleen hopen, maar gelooven dat H. F. C. zou promoveeren. En die steun van de traditie van H. F. C. was een machtige steun voor het jonge elftal in dien zwaren tijd. Hij hield het verband met de leden in Indië en wist ook daarheen over te brengen het nieuwe vuur en de vernieuwde hoop. En zooals hij zelf er voor leefde, zoo kon voor hem niet anders mogelijk zijn, dan dat anderen ook zoo voelden, voor wat H. F. C. bereikte. Is het niet typeerend voor Karei s enthusiasme, maar evenzeer voor zijn steeds denken aan anderen en voor anderen, dat hij na den beslissenden wedstrijd tegen Hilversum, die ons het kampioenschap van de overgang bracht en daarmede de zekerheid van het eerste- klasseschap, dat hij direct een telegram naar Mannes Francken in Indië stuurde met één woord erin kampioen. Laten wij op zij zetten en vergeten de keeren, dat Karei zich liet gaan op 't terrein, waarop anderen officieel waren benoemd en waarop hij ongevraagd maar omdat hij niet anders kon arbeid verrichtte, maar laten wij in hem zien den man, die het ideaal van het oude Hollandsche amateurisme heeft gediend, bijna ten koste van zich zelf, die onvermoeid de moeilijke plaats van twaalfden speler van het elftal heeft vervuld, die voor de meeste H. F. C.'ers in deze jaren de personifieering is geweest van het promotie-ideaal en die door zijn werken ontzaglijk heeft bijgedragen om dit ideaal weer tot werkelijkheid te maken. F. C. KUIPERS. ROOS XXV. Roos is onze poortewachter, Waakt steeds voor het kleedlokaal. Roos wordt ouder!? Ei, wie lacht er? Roos natuurlijkKindertaal Roos blijft jong, ons bestevaartje, Zelfs na vijf en twintig jaar, Glunderlachend in z'n baardje, Grijs geworden is z'n haar. Roos, je jubileert met eere En de jongens jubelen mee, De oudjes en de jongeheeren Van je dankb're H. F. C. PIM PERNEL.

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 150