In een weinig vriendschappelijken wedstrijd werd tegen Z. F.C. in de Zaan eveneens een 22 „bevochten". We waren gehandicapt door de afwezigheid van Frits en Jaap. Arie wist tot tweemaal toe gelijk te maken, terwijl het winnende punt, alhoewel glas helder zijnde, niet toegekend werd. Tegen R. C. H. thuis werden tè veel kansen gemist, om het verder dan 1 1 te kunnen brengen. Die eene natuurlijk van den bollenman. Ajax leerde ons met 50 in Amsterdam, wat voetballen is. We kwamen met drie invallers uit, invallers, die zich goed geweerd hebben. Het terrein was echter zoo zwaar, dat onze, niet voldoend getrainde jongens reeds spoedig uitgespeeld waren. Ajax-H. F.C. De Natris scoorde op schitterende manier vier keer, één goal werd echter ten onrechte afgewezen. Maart bracht ons eindelijk uit de spanning door drie thuisoverwinningen op V.O.C., Z. F. C. en S.V.V. resp. met 3-1, 2 1 en nog eens 2-1. Wim speelde tegen S.V.V. zijn laatste match vóór zijn vertrek naar Amerika. Arie scoorde 2-maal tegen V. O. C. en ééns tegen Z. F. C. en S. V. V.Mies maakte de laatste goal tegen de Rotterdammers en scoorde nog uit een penalty tegen Schiedam, terwijl Ernst de tweede goal tegen de Zaansche „knockploeg" fabriceerde. Nico en Bouwe trokken zich uit het Bestuur terug en werden vervangen door Ben en John van Eeghen. Ter wille van een of ander toekomstig jubileum met toebehooren vermelden we hier nog den datum van deze verkiezing, n.l. 12 April 1924. In de laatste twee competitie-wedstrijden werd slechts 1 punt verspeeld en wel in Dordrecht tegen D. F. C. Van V. O. C. werd in Rotterdam met 2—1 gewonnen door eene combinatie, waarin slechts een viertal spelers het eerste elftal vertegenwoordigden. Een eigenaardigheid hierbij was nog, dat de Zaterdagmiddag benut werd voor deze ontmoeting. Dordt hebben we voor 't laatst bewaard, want het is een mooie dag geweest, 's Morgens in de vroegte waren er al vier veteranen op weg naar de Klei. Aan het station in D. hadden wij er al zes, later nog iemand, die nooit gevoetbald had, een en De Natris scoort 4 maal tegen ons en Ajax klopt ons met 50 (seizoen 1923-'24).

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 154