- 151 - ander aangevuld met wat jeugdige D. F. C.'ers en den broer van onzen rechts-uiterst. Er werd met 6 2 verloren van mannen als Jan Vos, Dirk Lotsy, Barend v. Hemert, Koopman enz. Daarna de ge moedelijke 22 van het eerste onder leiding van Tromp, dan de „Ponserij" onder Karel's gezag natuurlijk, besloten met een diner, waaraan behalve ons eerste, ook nog enkele D. F. C.'ers aanzaten, 't Was heel genoeglijk en via het Haagje werd Haarlem bereikt of niet. Intusschen waren de Paasch- plannen uitgebroed en was een Zwitsersche toer in elkaar ge draaid. 't Was jammer, dat er verschillende eerste-elftallers, w. o. Géjus, Nes en Ben (de eerste en de laatste door de Olympiade) verhinderd waren om mee te trekken, allicht ware er anders een beter resultaat tegen de „Servette" bereikt dan de 41 nederlaag, welke ons nu ten deel viel. Gelukkig werd in Lausanne onze eer opge houden, doordat er met 20 van de versterkte „Lausanne Sports" gewonnen werd. Maar de toer is geslaagd en de meest prettige herinneringen zijn bij de deelnemers achtergebleven. Als gast fungeerde nog, we zouden het haast vergeten, de altijd lachende Siebolt Sissingh, die niet weinig tot de feestvreugde heeft bijgedragen. Géjus en Ben wisten den Parijzenaars te laten zien, dat Holland qua football nog steeds tot een der eerste landen moet worden gerekend, en ware het niet, dat wij op minder regelmatige wijze van Uruguay verloren, zoo was de eerepalm ons zeker niet ont gaan. Ben speelde slechts één keer mede tegen Zweden, op de wijze, zooals we van hem gewend zijn. 't Is bedroevend, dat dit tevens zijn afscheid aan het voetbal moest beteekenen. We zullen er hier niet op door gaan, daar elders nog wel een hartig woordje over hem zal gezegd worden. Wat Géjus in Parijs uit gespookt heeft, behoeven we ceeren, laat het voldoende zijn, dat hij nu (voorjaar 1925) nog onbedreigd gekozen is voor het nationale team. Later in den zomer vond nog een dinertje plaats ter eere van Gé, Ben, Nico, Frits H.F. C. in Zwitserland. Waar is de Mont-Blanc? natuurlijk niet nader te publi- H. F. C. in Zwitserland (voorjaar 1924).

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 155