13 - onze club) worden we gedegradeerd. De strepen van de mouw We belanden in de overgangsklasse, door mij vulgo het Doorgangshuis genoemd, 'n soort Duivelseiland. De zomer was n tijd van rust. Waarom er 's zomers zoo sterk gerust moest worden, weet ik niet. Er gebeurde, geloof ik, heelemaal niets. Alleen in Medan hielden ze zich goed en Frits van Maas vormde er 'n kringetje H. F. C.'ers, waar je je petje voor af zoudt nemen, als je in die warme landen überhaupt petjes droeg. Alleen Ben excelleert in dien tijd, maar dat telde niet mee. 't Was m.i. 'n naar zomertje, om nog niet eens van die weeë Olympiade-geschiedenis in Antwerpen te spreken. Soit! In September gaan we het seizoen 1920 en het veld weer in. Er was, geloof ik, weinig of niet getraind en we kunnen geen enkelen wedstrijd winnen. We degradeeren nog dieper en zitten weer in de He klasse der min-vermogenden op voetbalgebied. Ons ooilam Ben scheept zich Febr. 1921 in naar Amerika. Remmelts maakt 'n schitterende promotie als medicus en vertrekt naar Amsterdam. Wij moeten hem dankbaar zijn voor hetgeen hij nog voor de club heeft willen doen, maar hij was door zijn drukke bezigheden wellicht niet in staat om 'n vereeniging als de H. F. C., die als 'n baksteen kelderen bleef, zoo hard als het maar eenigszins mogelijk was, bij de haren op het droge te trekken. Enkele spelers verlaten het zinkende schip. Muizen, die naar 'n zinkend schip toe zwemmen, zijn zeldzaam, maar Snor lapte het hem. In die zeer omineuze omstan digheden wordt Snor Sijpesteijn voorzitter, en met hem een man, die blakend van clubliefde, de „right man bleek om die zware en moeizame taak te aanvaarden. Nico Bouvy leidt de training, die nu weer steviger dan in jaren gebeurd was ter hand wordt genomen en Lotsy wordt weer bestuurslid. Den zomer van 1921 wordt er nu eens niet „gerust", misschien omdat er geen lauweren hoegenaamd waren om die bezigheid op te verrichten. Men wordt wakker, ik behoef geen kwaad-boos nijdige, véél te scherpe „stukjes" meer te schrijven en Reynolds, op royale wijze door Ajax aan ons afgestaan, belast zich met de training van ons kleen hoopke. De beiaard van n nieuwen tijd knarst op de roestige hengsels, maar doet toch gaandeweg n nieuw en beter geluid hooren. De kiem voor de herleving is gelegd. Met de magere spooksels van een professionalisme, waaraan behoefte heette te zijn in Nederland, bemoeien wij ons gelukkig niet. De N. V. B. werd het gelukkig met mij eens, dat wij (N. V. B.) ons wél met die heeren moeten bemoeien, dat we zelfs 'n confectie- pakje voor hen moeten laten maken in den vorm van 'n reglement en de deur flink open zetten, opdat de kou weer gauw van de lucht zij (zooals dan ook geschied is Wij hebben in den zomer ons XI-tal laten trainen en het seizoen 1921—'22 begint met een deugddoend enthousiasme, vol moed en vertrouwen. Frits Kuipers is de man, die daaraan 'n stevigen stoot geeft, en hoewel Peddy Francken ons verlaat en naar HENK.

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 17