f/ 14 Indië vertrekt, schijnt de inzinking verder tot staan gebracht. Het cluborgaan bevat wekelijks 'n bekende stem, die het den jongeren toeroept„Kerels nog aan toe, zet er je kop onder, trek je achterpooten bij, zet je tanden op elkaar" en Snor beleeft pleizier van zijn, onder zoo benarde omstandigheden aanvaard presidium, want bij Alkmaar begint ons nieuwe tijdperk. Alkmaar werd het begin van een allengs door de nevelen schijnende victorie. Die dag behoort tot onze „beroemde dagen". Jongens, die het medegemaakt hebben, ik verwed er 'n lief ding onder, dat jullie daar over 40 jaar nog van zult smullen, als je dan weer eens als gezeten burgers bij 'n réunie-feestje tegen elkander aanbuikt. Dan zullen jullie het elkaar nog helpen herinneren, dat vertrek in de twee groote auto's en de twee bakken vol aankomend grut met Nico voorop in zijn piekfijne Piek-Piek (of hoe je zoo'n vermogen op wielen noemt), Frits met z'n meisje, één bonk blauw-wit enthousiasme, Karei al schor vóór het half-time was en alles in een daverende H. F. C.-kolder van heb ik jou daar 1 0 voor Alkmaar bij de rust en toen de historisch-phlegmatieke diagnose van jullie captain, van Frits, die kalmweg met den glimlach van 'n wijzen Boeddha profeteerde„Lui, ze zijn uitgespeeld, ze zijn opZoo'n captain, waar je in gelooven kuntDat is, wat je noodig hebt in de wereld. Frits, die mét of zonder bal, altijd met z'n kop werkte, had „danig gelijk" zooals ze in Haarlem zeggen. Ze waren op en we wonnen met 64 Dat werd me 'n dagje, 'n reuzedagjeDe ex-stamkellner Nico, die de heeren bij Brinkmann altijd hunne karnemelk-special had gebracht, opende juist 'n nieuw afschaffers-lokaal in het geteisterde stedeke Alkmaar. 'tWerd 'n dagje, nietwaar Ja, dat zult ge u even goed herin neren na idem zooveel jaren, als ik m'n dubbel- overgehaalde zege op de twee Rotterdamsche clubs in den sneeuwstorm. Zulke dingen zijn en blijven fijn, reuzefijn Het ging steeds bergopwaarts. Nes komt weer denzelfden weg terug, eerst de Rooie Zee door, toen via het Suez Kanaal, enz. enz. regelrecht naar de Spanjaards laan, trekt kalm z'n span-broekje weer aan en begint zich weer majesteitelijk om zijn as wentelend, als 'n soort pilaarheilige, vinnige offensief-ballen rustig en zeker naar de andere wereld te zenden ter meerdere glorie van de „Good-Old". Ben is, ongelooflijk maar waar, nóg in Amerika, maar voelt tóch, dat hij andere plichten te vervullen heeft en wordt onrustig. Wouter Cohen Tervaert meteoort de blauw-witte opstelling binnen en speelt dadelijk als 'n Kikero in de H. F. C.~Schoten ontmoeting, waar we met 4—0 van thuis komen. Toen hebben wij ons door al die hulpe en al het gewurm en geploeter van bestuur en aanvoerders en de zweep van het Orgaan regelrecht de 2e klasse weer uitgeschopt. Waarna opstelling op het H. F. C.-veld, toespraken van de supporters met klassieke citaten, aanzeuling van monstrueus-bravoureuze bloemenhulde in kransvorm, I') FRITSJE.

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 18