15 aangewenteld onder al maar meer toespraken. Door een bejaard oud-voorhoedespeler wordt, waarom ben ik vergeten, 'n clublied in elkaar getimmerd, wat een octaaf of wat te hoog bleek, maar door de deskundige handen van Steur weer naar beneden gehaald werd en nu zoo goed zingbaar is, dat we om het nu maar eens bij den naam te noemen, feitelijk hoofdzakelijk ook daardoor het kampioenschap van de IIe klasse halen, zooals de notenkrakende componist beweert, wat natuurlijk waanzin is. We worden lyrischop 22 April wordt Co van Manen losgeweekt en stort z'n hart uit. Eddy Holdert grijpt naar de trouwe lier en schuift in z'n pepion, kortom we zijn, om het eenvoudiger te zeggen zeer in onze schik, behalve Karei Lotsy, die evenals de bekende senator, die zijne redevoeringen steeds besloot met„En denkt er bij gelegenheid 's om, Carthago moet nog even ver woest worden", tot de jongeren bleef zeggen: Goed gedaan machtige mannen, maar ons doel is „H.F.C. moet eerste klas worden traint Jiefst directDit begrip werd de pers door rasechte blauw-witte ver slaggevers als in 't Geeltje, de Sport e.a. op duide lijke wijze bijgebracht en de jongeren kregen dat onder hun hemmetje mee, vóórdat ze de kleedkamer uit en het veld opgingen. Dat was 'n soort van slagnet, waar ze onder gevangen bleven. Maar, hoe dat ook zij, de clubgeest en de wil om weer in den ouden rang hersteld te worden waren present. Wij oudjes worden nu en dan van stal gehaald en er wordt ge zegd: Jongens, denk je dien toestand nu eens in. Stel je eens voor, wat moet de oude Pelt, wat moeten Tinus Superbus, Job Swens en andere reuze- bonzen van blauw-witten bloede wel van je denken. Wat moet de Breuk nu verder beginnen, als jullie niet zorgen enz. Ja, die stramme oudjes en de traditie spraken en spreken misschien nog wel een woordje mee in de harten van die watervlugge jongens. CHRIS.

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 19