16 - Het seizoen 1922-'23 zet goed in, maar onze „rotspartij" Tancrelle, bijgenaamd de „Tank", verdwijnt helaas in de richting van Amerika, wat 'n groot verlies is. Van Amerika koopen we Ben weer los en van dat moment af begint de brave kerel zijne onnavolg bare tochten van Berlijn naar de Spanjaardslaan vice versa, week aan week, toujours maar door. Het is eenvoudig boven allen lof verhevenJapie de Koningh komt in het XI-tal 'n woordje mee spreken, dat er wezen mag. We wonnen van Excelsior met 61, tegen de Stormvogels roet 63 (een dag, dien ik niet gauw vergeten zal, maar even min de nederlaag met 5d tegen V. U. C. aan den Loosduynscheweg). Het jaar 1923 wordt op alleraardigste wijze ingezet door 'n novum, waarvan de H.F.C. m. i. thans het standaardrecht bezit, de ontmoeting der Oud-Internationals met de H. F. C. (tevens een prachtpropaganda voor de oude vereeniging, maar dat is niet dan bijzaak). Bekende oud-oranje-truiers als D. Lotsy en de bijna legendarische helden figuur van Göbel waren van de partij. Het clubleven staat in dien tijd op zéér hoog peil. Dick Laan, de nu overal in den lande bekende amateur film-man, maakt, geholpen door den jongen Piet Reijdon en anderen, allerlei aardige rolprenten, weet daarmede tafereeltjes uit ons H. F. C.-clubleven op het trildoek te tooveren, welke in breeden kring 'n indruk weergeven van den ge- zelligen band onder de leden der H. F. C. Een groote pluim verdient ook Bart Brugman, de masseur van het elftal. Nooit is hem de moeite, de afstand of het tijdstip te veel, te lastig. Immer staat hij klaar, om ons legioen weer gevechtsklaar te maken, hij weet van geen uitknijpen, voordat hij uitgeknepen is en hij doet dat niet alleen qualitate qua, maar met een toewijding, die belangloos moet heeten. In Hamburg, waarheen in het voorjaar van 1923 een gezellige toer werd in elkaar gezet, wonnen onze kleuren met 32 van Victoria. Onze Frits Kuipers werd in hetzelfde jaar benoemd tot aanvoerder van ons Ned. Elftal en versloeg met zijne mannetjes de Franschen met 81 In voet baltaal zou het moeten heeten: „Frits slaat het groote Frankrijk!' Met als ondertitel: „Na nachtvergadering blijft Cabinet aan". Maar Frits is een te geschikte kerel en zou dat niet prettig vinden. Hij had trouwens weinig tijd om iets prettig te vinden, want hij was tevens captain van de H. F. C. en promoveerde met ons naar 'n hoogeren Olymp, behaalde lauweren als slag van de „oude vier" van Nereus en deed zijn doctoraal. Dan schudden wij het stof van het Doorgangshuis van onze voeten en zoeken het hooger op. Op 25 Maart n.l. wonnen wij van Hilversum met 41 op ons veld en daarmede het 1 e-klasseschap. De burgemeester van Heemstede, die kijk heeft op voetbal blijkbaar, had het al zien aankomen, overhandigde bloemen en sprak de menschen op allerhar telijkste wijze toe. We kregen lange telegrammen uit Medan, benauwend dure telegrammen, waar je 'n halve tabaksplantage voor had kunnen koopen. Karei wordt, hoewel hij volgens betrouwbare gegevens lang niet gemakkelijk is, tot eere-lid benoemd. JAAP.

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 20