HET SEIZOEN 1919- 20 HET jaar 1919 roept ons al direct terug naar 1879, het jaar waarin Pim Muiier met zijn kornuitjes de eerste voetbalclub in den lande oprichtte. Hierop zal ik echter niet terugkomen, maar wel op de herdenking van het heugelijk feit, dat onze Good-Old veertig jaren lang in concurrentie met Johnny Walker was. Te dien einde waren Serie-Wedstrijden uitgeschreven op 14 September, zoowel voor stokouden als voor de bijna pas geboren H. F. C.'ers. De veteranen-competitie werd door de H. B. S.-knarren gewonnen, 't Was jammer, dat zoowel R. A. P. als H. V. V. ter elfder ure verhinderd waren hunne mummies aan de Spanjaardslaan te laten komen, zoodat een tweede H.F.C.- team en een jong Haarlemsch Hercules-elftal het gezelschap moesten completeeren. Olympiade Parijs 1924. Het H. F. C.-elftal verloor met 2—1 van Hercules, ondanks het rectorale zwoegen en „pooten", ondanks Muiier, Eedje Moltzer, Peer en andere grootheden uit ons verleden. Ons reserve-team werd door H. B. S. gekraakt. De Hagenaars (ze schijnen in Den Haag veel tijd voor training te hebben) wisten ten slotte ook Hercules er onder te houden, dus ontvingen zij aan de lunch op het veld den eersten prijs. Aan Hercules moest de 2e dito als het ware opgedrongen worden, daar de heeren zich nog lang niet bewust waren werkelijke veteranen te zijn. Ze waren het dan ook niet, maar verdienden door hunne sportieve opvattingen alléén al een prijs. Na de prijsuitreiking kwamen de kransen resp. voor Jan Laan en Ben Verweij en in de beste stemming maakten we ons gereed voor het echte voetbaltournooi, waaraan behalve wijzelven, Haarlem, H. V. V. en Be Quick (Gr.) deelnamen. Tot half-time mochten wij op het Groote veld spelen tegen H.V.V., daarna aan den Binnenweg. Haarlem trok te velde tegen de Groningers en kon het tot een gelijk spel brengen. Be Quick kwam door loting tegen ons in den eindstrijd, daar wij er in slaagden met 1—0 van H. V. V. te winnen, dank zij de benutting (excusez le mot) van een strafschop. Ben en Gé (resp. 3e en 2e van rechts) met het Ned. Elftal te Versailles.

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 29