- 37 Men kan desnoods nog redetwisten over de vraag, of het voetbal van tegenwoordig slechter of beter is dan dat van een vijftien jaar geleden minder aantrekkelijk is het zonder eenigen twijfel en ik ben ook van meening, dat men thans over minder uit blinkende spelers beschikt dan in dien tijd. Kom nu eens om een Mannes, een Jan Thomée, om een Bok de Korver, een rechtervleugel Welcker—Snethlage, een Göbel! Ik zou pagina's vol kunnen schrijven over de verrichtingen van deze en vele andere voetbalhelden van vroeger. Hoe het Nederlandsch Elftal in Antwerpen met 5—1 won, dank zij een hattrick van Mannes en op ons veld met 7—0, waarbij Mannes wederom 3 goals voor zijn rekening nam. Of de wedstrijd in de Sinjorenstad, waarbij België voortdurend sterker was en als het ware alleen Göbel tegenover zich vond, hetgeen voldoende was om Nederland, mede dank zij twee kogels van Thomée, met 2—1 te 1 Januari 1923. doen winnen! Dan de wedstrijden tegen Engeland 0-1 op het R. A. P.-terrein en 2-1 op Houtrust waarbij aan Engelsche zijde beroemdheden als Vivian Woodward en Berry medespeelden, of wel competitiewedstrijden van Sparta met Bok de Korver, Huug de Groot en Cas Ruffelse, Quick in haar kampioenstijd met Otten en de zooeven genoemde rechtervleugel, H.V.V., dat een ongeëvenaarde collectie internationals geleverd heeft, H. F. C. (zie vorig Jubileumboek!), H. B. S. met Kamperdijk en Bekker, Velocitas, het eens zoo gevreesde, met een Stom, een Lutjens en een Eddy de Neve. Slechts zelden ziet men thans in de competitie het soort voetbal, dat een vijftien jaren terug door de vooraanstaande clubs gespeeld werd. Het spel van Sparta in den wedstrijd op ons veld, waarbij zij verdiend met 41 won en van onze ploeg tegen Blauw-Wit in het Stadion zijn wel de eenige gevallen, die ik in dit seizoen heb mee gemaakt. En dan natuurlijk niet te vergeten de exhibition van de oudjes op 1 Januari Göbel Ben Arie Arie scoort driemaal tegen den beroemden Göbel in den wedstrijd H. F. C.Oud-Internationals.

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 41