- 38 - Mijn persoonlijke herinneringen aan al die beroemdheden zijn over het algemeen slechts in mijn qualiteit van „publiek" en niet van „tegenstander". Mijn apparitie in het eerste is helaas van te korten duur geweest, dan dat ik ze allemaal in het veld ontmoet zou hebben, maar nooit zal ik het trotsche gevoel vergeten, dat mij bezielde, toen ik als broekje van 16 jaar ik was toen keeper van het vijfde in een oefenwedstrijd met het tweede moest meespelen tegen Concordia en Thomée mij na afloop een complimentje maakte, dat ik er een paar kogels van hem goed had uitgehouden De tintelende handen, die hij mij had bezorgd, had ik er dubbel en dwars voor over. Veel, ontzaglijk veel heeft het Nederlandsche voetbal aan die schitterende spelers uit vroeger dagen te danken en het is meer dan jammer, dat de meesten de voetbal- Onze prettigste wedstrijd. schoenen nog slechts bij uitzondering uit de kast halen. Het gehalte van het spel zou er slechts bij kunnen winnen, wanneer zij nog geregeld aan onze mooie sport deelnamen. Waar dit nu echter eenmaal zoo is, apprecieeren wij het dubbel, dat zij op Nieuw jaarsdag den weg naar de Spanjaardslaan hebben teruggevonden. Zooals ik reeds zeide is 1 Januari voor alle H. F. C.'ers thans een feestdag geworden en wanneer de Oud- Internationals er net zoo over denken en ik heb geen reden hieraan te twijfelen dan zal niets ons aangenamer zijn dan een jaarlijksch herhalen van dezen ouderwetsch gezelligen feestwedstrijd met wat daarop volgt! Heeren ex-dragers van de Oranjetrui, wij hopen zeer op een nieuw voetballesje op 1 Januari 1926 en alle volgende Nieuwjaarsdagen, zoolang de Good-Old bestaan zal. C. f pruts- Jaap Mies Tonny Kessler Otten. Januari 1923. H. F. C. Oud-Internationals (4 1).

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 42