- 43 Voor den laatsten uitwedstrijd van H.F.C. I in Wormerveer tegen W.F.C. kreeg ik zoowaar van de XLtal commissie ook een uitnoodiging bij monde van onzen ijverigen Louk Bijvoet, of ik maar mee wilde trekken. Aangezien het er toch niet meer op aan kwam en degradatie een voldongen feit was, moest ik voor die eer bedanken om het bekende familiefeestje mee te maken. Ik zie Louk bij deze regelen al lachen Enfin, voor een reorganisatie van het eerste was vóór alles een midhalf noodig en aangezien de gesteldheid van mijn onderdanen niet toelieten, dat ik mezelf hierin weer ging bekwamen, hoopten Karei en ik maar, dat een goede genius zich over ons eerste Onze Leeuw, zou ontfermen. En jawel hoor, eind Augustus hoorden we, dat Frits Kuipers voor H. F. C. wilde spelen. Niet alleen kregen wij met hem een uitstekenden centerhalf, maar bovenal, zooals later zou blijken, een kerel met karakter, iemand, die in het cadre van H. F. C. paste en die met evenveel enthusiasme en liefde voor de goede zaak vervuld was als wij zelf. De komst van Frits is zeker één der groote factoren van ons succes geweest. Na maanden van voorbereiding en ernstige training onder de vaardige leiding van Reynolds hadden we de jongens zoover, dat ze tenminste het spel begonnen te begrijpen en ook voldoende ausdauer bezaten. De resultaten der friendlygames, o. a. H. F. C.Feijenoord 64, de seriewedstrijden van Edo, waar we door loting Gé tegen Zuid-Afrika. HollandZuid-Afrika (2—1). November 1924, Stadion Amsterdam.

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 47