BEN VERWEIJ QM vijf minuten voor twee was Ben er nog niet, toen wij in Schiedam speelden tegen het gevaarlijke S. V. V. Om even voor twee kwam hij aan, zeide niet veel, lachte even, verkleedde zich en speelde één van zijn beste wedstrijden. En toen het afgeloopen ,rT,„r,rr,TT was, hoorden wij, dat hij in één stuk had gereisd van Eerlijn tot Schiedam in den overvollen nachttrein, waar geen plaats meer voor hem was om te zitten, zoodat hij gedurende de heele reis had gestaan, om ten slotte per taxi nog juist op tijd aanwezig te zijn, teneinde ons te helpen. Met op zij zetting van alle persoonlijke genoe gens en gemak, ten koste van zijn rust, kwam hij uit 't buitenland om H. F. C. weer te helpen naar zijn oude eereplaats: de eerste klasse. Een betere typeering, dan die hij zelf hier boven gaf, van wat hij voor H. F. C. over had, is moeilijk te vinden. Zoo was Ben in het eerste en in H. F. C. in de jaren van promotiestrijd. Hij gaf zich geheel aan de goede zaakbuitenomstandig heden hadden daarop geen invloed en konden hem niet weerhouden om zijn krachten te geven. En deze waren niet gering. Met Nico vertegenwoordigde Ben het oude H.F. C. in het verjongde elftal en waren zij beiden, on bewust wellicht, de verpersoonlijking van alle oude H. F. C.-leden, die medeleefden met de pogingen om uit het moeras te komen, maar die ook eischten, dat deze poging zou gelukken. Het oude H. F. C. stond moreel achter het eftal, dat streed, het leefde mede en reisde soms mede naar de verste velden in de moei lijkst te bereiken plaatsen. Maar voor dien steun werd een eisch gesteld, onuitgesproken maar dwingendalle krachten moesten gegeven worden, alle opofferingen moesten getroost worden. Hun argezanten waren Nico en Ben. Vertegenwoordigers, die het voorbeeld gaven en daardoor de anderen vanzelf er toe brachten om dat voorbeeld na te volgen. Maar niet alleen door den geest van de oude garde was Ben één van de steun pilaren, Zijn werkelijke prestaties waren minstens even groot. En wanneer men ze beziet BEN VERWEIJ. a Een voorbeeld van trouw en ridderlijkheid i tt r -n. t

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 49