HET SEIZOEN 1920-'21 200 ongelukkig als het vorige seizoen eindigde, zoo begon ook ons optreden in de beruchte Overgangsklasse, waarin we slechts Quick als mede oud-eerste-klasser tot lotgenoot hadden. De eerste drie wedstrijden leverden ons 1 punt op (H. F. C. R. F. C. 2—2, H. D. V. S. I H. F. C. 10, H. F. C. Quick 03). Flet elftal bleek wel wat al te licht voor de meerendeels zwaarge bouwde tegenstanders. In dit verband noemen we Henk Engel en Guusje Daniëls, jongens, die nu mogen rooken en andere stoutigheden bedrijven, maar toen nog geen verschil wisten tusschen hun school- en voetbalbroek. Dan had je nog de Reijdons, Wim en Ernst, die beiden al tegen Hermes lens raakten. Van de zwaargewichten traden Jo, Ben en Arie het meest op den voorgrond. Roetje keepte slechts enkele malen en deed dat naar behooren. Dick Sigmond wilde het in de voorhoede alléén doen, maar met alle respect voor zijne voetbal capaciteiten, toen lukte het niet erg. Vermoedelijk vond dit zijn oorzaak in het feit, dat hij zelf dacht beter binnen, dan buiten te kunnen spelen, terwijl hij bovendien met zijn buren minder goed overweg kon. Lamp was ook al niet een van de vlugsten, al ontbrak het hem niet aan ijver en goeden wil. Tankie had een slecht rapport en was daardoor een tijd lang verstoken van permissie, 't Moest niet magge, die toentertijdige ouders of voogden ook! Maar misschien is het ook wel zoo gebleven en merken we 't niet, doordat de leeraren hoogere cijfers geven, althans ik kan me niet voorstellen, dat de prestaties der leerlingen er zooveel op vooruit gegaan zijn. Ja, drie wedstrijden en één punt en dan met het feit voor oogen, dat drie clubs moesten degradeeren In deze periode verloren we ook Jan Oei naar Indië, Hij kwam echter niet meer voor ons uit, daar verhindering door t opzetten van een pommerans schering en inslag was. Nederlaag op nederlaag volgde, zoo noteeren we nog 't Gooi—H. F. C. 3—0, H. F. C.—D. E. C. 1—5, Feijenoord—H. F. C. 3—1, H. F. C.—S. V. V. 0—1, A. D. O. H. F. C. 42, H. F. C.W. F. C. 00, StormvogelsH. F. C. 1 1 H. F. C.-R. C. H. 2-4. Tegen het einde van het jaar was degradatie al zeker en zelfs een man als Pim Muiier had in zijn Nieuwjaarswensch de hoop op een goede plaats al geheel opgegeven. Mannes bij 't bekijken van de ranglijst der overgangsklasse

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 51