ik zelf ben. Het was in 1902, toen ik voor het eerst met de H. F. C.'ers kennis maakte en schrik niet lezers, dat was in Zutphen. Op een van die helaas uit den tijd ge raakte voetbaltournooien, die seriewedstrijden heeten. Het was het tweede elftal, toen in zijn glorietijd, dat aan deze door Be-Quick georganiseerde wedstrijden deelnam. Er ging een geweldige roep van dit elftal uit en daarbij was het omgeven, in het oog van ons Oosterlingen, met een aureool van geheimzinnige, fijne kracht, waarnaar we hunkerden om het te zien en dat we gelijkertijd vreesden. Ik zie ze nog binnen komen in het kleine sociëteitszaaltje. Ze bewogen er zich zelfbewust en toch eenvoudig, maar ze brachten er onverbiddelijk hun eigen prettige en toch gedistingeerde sfeer, en je voelde het als jong voetballer zoo goed, dat was een club. Ik heb zelden een wedstrijd gespeeld HOE EEN BUITENSTAANDER H. F. C. EN DE H. F. C.'ERS ZIET Het is niet eenvoudig om als buitenstaander in een paar woorden je indruk te geven van een club als H. F. C. En toch eigenlijk ook weer wel, omdat de club zoo weinig samengesteld is; H.F.C. en de H.F.C.'ers demonstreeren zich volkomen natuurlijk, open en eerlijk. De club is nu 45 jaar en gelukkig voor mij nog juist iets ouder dan Was 't een penalty, Bis H.F.C.-Z F C. (2-2). V.l. n.r.Brugman (masseur). Eijsvogel, de Koningh, Steenhouwer, Reuvecamp Gille, v. d. Meulen. C. G. v. Houten, E. Reijdon, Vries, P. v. Houten (grensrechteri, v. Bisselick (scheidsrechter), v. Beekum, H. Engel. Knielend Miezérus.

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 56