53 als tegen dit elftal, waarvan we als Oostelijke le-klasser na twee uur spelens met 2—1 wonnen. „Till the bitter end" speelden deze elf door met hetzelfde élan, met hetzelfde fijne, berekende spel. Ze droegen hun nederlaag met een glimlach en demonstreerden in de verliezersronde nog eens, wat voetbal eigenlijk is en hoe het gespeeld moet worden. Vanaf dezen tijd dateert mijn sympathie voor H. F. C. Ruim 20 jaar later heb ik ze weer ontmoet als gasten in een wedstrijd bij gelegenheid van de opening van het Bussumsche Sportpark. En ik moest het erkennen: wat is die club heerlijk zichzelf gebleven. Het leken dezelfde jongelui, met dezelfde aangename omgangsvormen en zij speelden neen niet zoo goed als 20 jaar terug maar even open, even geestdriftig en zij droegen hun nederlaag ook hier met denzelfden glimlach. In den loop der jaren heb ik verscheidene vooraanstaande H. F. C.'ers ontmoet en -ij dragen allen onbewust dat bijzondere cachet met zich, dat alleen een vereeniging kan geven, welke volledig saamhoorig is. 25 Maart 1923, het le klasseschap heroverd. En daardoor alleen behoudt n. m. m. H. F. C. voor ieder buitenstaander een bijzondere bekoring, daardoor verwacht men van haar spelers altijd het beste, het hoogste geestdrift, volkomen fair play en ridderlijkheid. Het is in mijn oog onmogelijk, dat deze club veranderen kan, dat er zich iets wijzigen kan in haar constellatie. Zij zal zichzelf blijven öf verdwijnen. Dit hooggestemde ideaal draagt ieder H. F. C.'er in zijn hart, dat is voor mij een uitgemaakte zaak en talloozen, die de club niet wat meer van nabij kennen, zien het den spelers aan, voelen intuïtief hetzelfde. Spelers van H. F. C. blijft zoolang gij kunt in Uw eenvoudige clubcostuum - de dragers van deze kostbare sportbegrippen! Alom zijn Uw voorgangers er om geëerd. Indien voor één club, dan geldt het voor de Uwe noblesse oblige. r q PATFR Frits Kuipers, gehuldigd door den Burgemeester van Heemstede, na den wedstrijd tegen Hilversum.

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 57