Toch was er, ondanks alle tegenslagen, een lichtpunt en wel dat er schoon-schip gemaakt werd in ons vereenigings-leven. Zij, die er niet in hoorden, verdwenen als bij tooverslag. Een stroom van bedankjes kwam in, gelukkig maar, want juist hierdoor toonden de schrijvers der H. F. C. niet waardig te zijn. Sigmond keerde naar zijn „oude liefde terug en speelde weer in de Dordtsche klei. Een geheel andere geste kregen wij te zien van Frits Kuipers, die zich in deze benarde tijden bij de H. F. C. aansloot. Dat een dergelijk iemand, afgezien van zijn spelcapaciteiten, bij ons van harte welkom was, behoeft wel geen betoog. H. F. C. I, kampioen der 2e Klasse A. Door vertrek naar 't buitenland verloren wij nog de eerste-elftallers Ben, Roe en Peddy, zij het dan ook niet allen voor goed. Zoo stonden we dan voor de competitie klaar met het volgende getrainde elftal, waarvan natuurlijk Nico het leiderschap had Kreek (d), Bijvoet, Tancrelle (a), Lamp, Kuipers, W. Reijdon (m), Engel Jr., Miezérus, Bouvy, v. Beekum, Engel Sr. (v). t Is wel eens aardig hier enkele namen uit de lagere teams te noemen. Zoo ontdekken we in het tweede Wouter, Géjus, van Houten en Ernst, in het derde Daam en Vries, in het vierde Aat Schoute, in het vijfde Frits Reuvecamp Gille, terwijl het nieuwe lid Job de Jonge het doel van het zevende elftal voor ongelukken trachtte te behoeden. Waar ons debuut in de 2de klasse eerst op 2 October zou aanvangen, werden de Zondagen daarvóór benut voor oefen-partijtjes, waarvan de uitslagen als volgt waren: E. D. O.—H. F. C. 0—1, R. C. H.-H. F. C. 1 1, H. F. C. Blauw Wit 0—1, H. F. C.Feijenoord 64 en H. F. C.Velocitas 40. De eerste twee behoorden tot V.l. n. r. Cohen Tervaert, Zwang, Bijvoet. Kervel, Bouvy, Kreek, v. Beekum, Kuipers, G Kaars Sijpesteiji Zittend: Miezérus, Lamp, W. Reijdon, (seizoen 1921-22).

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 61