- 59 - waardoor erger voorkomen werd, maar hijzelve er niet in kon slagen ons 's Zondags de verdiende overwinning op V. S. V. te geven, 't Werd nu 1 1 en onze kansen daalden weer. Frits speelde dit keer niet mede, hetgeen een groote handicap bleek te zijn. In een slechten wedstrijd werd daarna met 2—0 in Wormerveer gewonnen. De goals werden door de beide half-backs Lamp en Wim Reijdon gemaakt; Nico en Frits ontbraken. Schoten ging er op ons terrein met 4—0 in, terwijl onze groote concurrente Hollandia met 5—2 afgemaakt werd. Nico scoorde in elk van deze ontmoetingen drie maal, de andere goals waren voor Arie (2) en Wouter, die nauwelijks gerepatrieerd, tegen Schoten op schitterende wijze als rechtsbuiten debuteerde. H. F. C. Hollandia (52). Na vijf wedstrijden stonden we aan den kop van de ranglijst met 1 punt voorsprong op Hollandia en de goede doelcijfers van 184. Na een week rust kregen we bezoek van de vrienden van Kees, n.l. de Heeren van Hortus met aanhang. Die aanhang n.l. noemde Kees in de hitte van t gevecht een „meneer en Kees ontkende ten stelligste met zulk een personage eenig gemeenschap te hebben. Jan de Breuk snapte er niets van en trachtte het den Amsterdammers duidelijk te maken, 't Einde was een algemeene hoon- en scheldpartij vóór de tribune en een 2'0 overwinning in 't veld en dat nog wel zonder Tankie en Frits. Mies en Lamp waren de makers van de goals. Hierop volgde wederom een thuismatch, nu tegen het zwakke Purmersteijn. Arie gaf ons doelgemiddelde een trap omhoog en scoorde liefst viermaal van de zeven, de gebroeders Reijdon en Mies zorgden voor de rest. Kreek liet zich niet passeeren, veel ruimte liet hij echter ook niet voor zijn tegenstanders over. Nico ontbrak, maar Kuipers Onze beste prestatie in de 2e klasse. „Dempsey" veroorzaakt een penalty Staand v. 1. n. r. Cohen Tervaert, Lotsy, Tancrelle, Zwang, W. Reijdon, Kuipers, Bouvy, Miezérus. Zittend v. Beckum, Bijvoet, Kreek, Lamp.

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 63