Zonder nu waarschijnlijk zichzelf eerst ondervraagd te hebben over de aanwezigheid van deze factoren, heeft Nico in den zomer van 1921 verzamelen geblazen voor de krachten, die er waren en, zelf het voorbeeld gevend, is hij begonnen te trainen met de spelers, die hem wilden steunen in zijn plannen, om H. F. C. weer terug te brengen in de eerste klasse. Dat beginnen, het bezielen van jongeren voor het zoo ver verwijderd doel dat velen illusoir vonden dat voorbeeld geven, als veel oudere, als bijna veteraan, met een stel knieën, dat in iederen wedstrijd hem in den steek zou kunnen laten en hem veel last veroorzaken wat voor hem echter geen bezwaar was dat eerste begin H. F. C.Quick. hoort tot zijn grootste verdiensten, waarvoor H. F. C. hem niet dankbaar genoeg kan zijn. Flet elftal werd later aangevuld met enkele spelers, die niet uit H. F. C. waren opgegroeid, maar, wat misschien veel te weinig wordt beseft, is, dat het juist het feit was, dat Nico de zaak had aangepakt, dat deze spelers toetraden tot H. F. C. Want daardoor hadden zij van het begin af aan de zekerheid, dat het volle ernst was in 't H. F. C.-kamp met de promotieplannen en het niet een luchtig opgeworpen plannetje was van „jongens we gaan even promoveeren". Nu beseften wij, dat het heilige ernst was en dat we er alles voor over moesten hebben om 't doel te bereiken. In Alkmaar begon de victorie met 61. Van de zes doelpunten nam Nico er twee voor zijn rekening en toen het kampioenschap der 2e klasse A zeker was, had hij 15 van de 46 goals voor zijn rekening genomen en daarmede bewezen, dat hij wist uit te voeren, wat hij begonnen was en dat zijn knieën zich van alle aanvallen niet heel veel aan hadden getrokken. Een elftal, dat de competitie begint met de mededeeling aan zijn tegenstanders v. d. Meulen. Schuur, Steenhouwer. Een moment uit den wedstrijd H.F. C.Quick (13) seizoen 1924-'25.

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 79