76 „wij zijn van plan om kampioen te worden en dus hebben jullie geen kans", heeft in ons land over het algemeen niet veel sympathie bij zijn tegenstanders, en zeker niet wanneer deze meening verkondigd wordt in de lagere klassen, waar bij de verschillende vereenigingen al zoovele teleurstellingen liggen van juist gemiste promotie-kansen. Wij hebben dit wel eens aan den lijve moeten ondervinden, en zeker Nico. Want behalve dat hij den moed had om een promotie-strijd te beginnen en dezen te verkondigen, bezat hij een temperament, dat in het heetst van den strijd hèm wel eens meer bezat dan omgekeerd. Dat heeft hem dan ook menigen knauw en meermalen een valpartij bezorgd. De jongeren werden echter door zijn voorbeeld bezield en hun succes werd zijn succes. De strijd in de overganscompetitie heeft hij niet tot het einde toe mee kunnen strijden, zijn knieën lieten hem in den steek. Dat is een hard gelag voor hem geweest, om niet zelf te kunnen afmaken, wat hij begonnen was, en wat hij als captain verdiend had om in zijn geheel te volbrengen. Maar sportman in hart en nieren heeft hij zich teruggetrokken uit het eerste, toen hij voelde, dat hij op het fatale punt voor oudere spelers was gekomen, waarop hun oude naam grooter is dan hun tegenwoordige prestaties. Maar de weg was gebaand, de tweede klasse was zegevierend doorgevlogen en de eerste helft van 't overgangs-oerwoud was levend doorgeworsteld, zij het dan hier en daar met geduchte, blauwe plekken op onze H. F. C.-huid en terwijl anderen zijn werk afmaakten, bleef hij zich geven aan H. F. C. achter de schermen, aan de lagere elftallen, aan de jonge spelers, daarmede zorgend voor het toekomstig materiaal, het eerste elftal van komende jaren. Het werk is gedaan, het leed is geleden, het was geen leed, want de promotie-jaren behooren tot de beste H. F. C.-jaren als clubverband en de volgende seizoenen zullen, naar ik hoop, bewijzen, dat H. F. C. met het volste recht in de eerste klasse thuis behoort en dat het initiatief en het werken van Nico Bouvy van niet genoeg te schatten waarde is geweest voor H. F. C. en voor het amateurisme in heel Nederland. F. C. K. Kerstmis 1924. V Jaap de Koningh debuteert als Zwaluw in Parijs tegen de combinatie der C. F. en S. F. De bekende c.-forward Bunyan scoort tusschen Jaap en Vermetten door.

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 80