ZANG 2. Al maar lauweren geregen, Aan den grooten zegekrans, De blik, eens droef terneer gezegen, Verheft zich weer, het oog krijgt glans. Ziet terug nu met voldoening Op den strijd met W. F. C. t Wordt als 't ware een verzoening, Blijft nu doorgaan, houdt nu zee! Lamp, Reydon (zelfs zonder Nickie), Brachten daar de puntjes aan 't Was de pracht, het vaste kliekie Heeft weer schitterend werk gedaan. Zonder Kuipers zelfs, Jandorie Hebben we gewonnen weer. „De Tank", het leeuwendeel der glorie, (Brave Tank ligt ziek ter neer!!) Toen naar huis teruggetrokken, Toegejuicht, langs Snor's fabriek, Toegezongen (zonder jokken t Klonk als oude krijgsmuziek. De week daarop? Vier-nul op Schoten; Een kei van Nico ging te loor; De man, die dat heeft afgefloten, Die is en blijft er debet voor. Maar na de thee, toen werd men wakker, Overdond'rend werd de drang, Nico maakt er drie, de rakker, Exemplaren van belang. Schoten's keeper werd genomen, Van de sokken ging de man, Niek was net op tijd gekomen, Hattrick Niek! Drie-in-de-pan Hollandia kwam Haarlem binnen, Liefst in vier auto's, tjokvol volk, Ze zouden en ze moesten winnen, Postduiven mee, 'n heele wolk. Maar Arie en Miezérus sjouwden, Nico kopt 'n bal in 't net, De keeper had 'm kunnen houden, Maar 't ding passeerde, onverlet. Weer doet de captain wonderdingen, Nummer twee gaat door het doel, Doch 't noodlot laat niet steeds zich dwingen, „Strafschop" (twee-twee!) lam gevoel! Doch dan is 't bij onzen Arie Uit met al zijn Jobsgeduld, Voor half-time, zonder bombary, Is de score weer aangevuld. Cohen is weer ter vaart getogen, Kuipers kopt 't is meer dan bar, Vijf-twee wordt het ongelogen, Schrijf ze op je zegekar. Achttienvier en één gelijke! Kerels, kerels zit er op Doe je trou aan 't vaendel blijcken, Geeft die andere clubs steeds klop. Kuipers, 'k heb een stille bede Steun ze toch mijn H. F. C. Heusch, ik zeg 't niet zonder rede, Ga steeds met m'n jongens mee. Winnen zonder backs? Chimère! Tank, de rots, ligt nogal ziek, Kuipers denk eens! zoo'n misère! Help ons Zondag, wees eens kwiek. Buck up Tank zeg, wordt weer vaardig, Heel de Club wenscht het je toe, Al je vrinden (is 't niet aardig?) Zijn dan plots weer blij te moe. En gij spelers laat mij fluisteren „Zorg voor leaders in 't begin", Wilt naar mij, oud vosje luisteren, Vóór half-time ligt vaak 't gewin.

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 84