82 Helaas Velsen heeft bewezen, Wat de ijsvorst Thialf vermag, 'k Heb in angsten en in vreezen Nagepeinsd een heelen dag. Want ik weet uit vroeger tijden, Hoe de ijstijd je verslapt, Hoe je stijf van schaatsenrijden Out-of-form het veld in stapt. Ergo jongens, wéér aan 't trainen, Heete melk noch kouwe Jan, Embrocation op je beenen En weer oefenen als het kan. Wormerveer moest ondervinden, Dat ons soepje spelen kan, Dat wij 't net wel kunnen vinden, Als wij willen, man voor man. Kuipers kopte nee, 't was eenig Wim was iedereen te glad, Och wat is dat ventje lenig, Graait den bal weg als 'n kat Even later zie j'm sjouwen Heel aan 't andere eind van 't veld. Zwang zet voor, 't is niet te houden. Mies kiest eieren voor z'n geld, Schiet op goal, 'n ware kogel Kwinkeleert nu door het doel, Arie volgtvlug als 'n vogel Zit de tweedekalm en koel. Wijst de rechter naar het midden, Weer is Arie bij het hek En hij laat zich heusch niet bidden, Kogelt raak volgens bestek. Tervaert die 't leder weet te voeren, Bij den bal blijft, met beleid, Laat hem in het doelnet toeren Laatste goal. Dan is het tijd. Nu nog tien keer moet ge strijden, Tien keer in de oorlogsverf, Dan eerst kunt ge U verblijden, Elke rust heet nu verderf. Hollandia. ZANG 4. Het krijgsvolk stond tesaam gehokt, het uur was aangebroken, Naar Hoorn ging thans de reis van onze ploeg. Stampvoetend wachtten zij, diep in hun kraag gedoken, Wijl koude jachtsneeuw hen om neus en ooren joeg. Ijs en sneeuw, in de verte de Zuiderzee en de kogelvangersNa den wedstrijd naar „Kras", alwaar „Dempsey" gewoqen werd. (seizoen 1921-'22).

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 86