Ernst ontbreekt en Nes Bas Zwang is niet ter plaatse, Doch God zij dank, daar kwam, per auto, 't overschot Te Hoorn aan het station is 't vol, hoewel thans voor de schaatsen Het weer zich beter leent. Tóch wordt gespeeld 't Is zot. Nu naar 't beruchtste veld der eed'le tweede klasse, Thans onbespeelbaar ijs, 'n spiegelgladde vloer En menig onzer zuchtDaar zou ik liefst voor passen, Goed spel wordt dus belet, in elk geval een toer. Het Hoornvee scoort 't eerst, langs Dempsey's breede doelwit Suist plots 'n schampschot heen. 't Is goal helaas. Nul één De rechter vonnis wijst, die hoog steeds op z'n stoel zit, Dies gold het voor een punt, al leek het ons gemeen. Psaw Arie maakt gelijk, hij kogelt naar behooren, En zoo bleef ook de stand, tot aan het eind één-één 't Was 't oogje van de naald, haast hadden we verloren, We hadden veine, stil We slipten er door heen. Dan volgt dra Z. V. V., de derde club in sterkte. Frits Kuipers is er weer, dat scheelt 'n slordig stuk De ploeg speelt opgewekt, 't was, alsof je 't merkte, Frits en Kreek staan pal en 't backstel heeft geluk. Vriend Arie wijfeit, mist (den beste kan 't gebeuren) Dan dribbelt Wouter aan en Arie maakt een goal En wéér stormt Wouter aan, drijft op en wars van zeuren, Konfeyt hij 't doelpunt nu. Wij joelen, hebben jool Arie, groot-artist, wil dolgraag solospelen, De wingman Bas staat blank. Hij springt haast uit z'n vel En Karei brult en Kuipers gilt en Nico kan 't niet velen, Dus Arie Schuif 's af, dan gaat het allen wel. Nu komt ook Nico los, begint zich te doen gelden, Het hoofd vol plannen, boos, 't is een gevaarlijk heer, En driemaal „trickt" hij weer, met eere wil ik 't melden, 't Was meer dan fabuleus, 't was reuze deze keer. Nog acht keer moet de ploeg het veege leven wagen, Sint Bavo sta ons bij, ach schenk ons hulp en steun. Frits Kuipers ga steeds mee, nadien zal ik 't niet meer vragen, Dan is het werk volbracht, verstomd het krijgsgedreun.

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 87