- 84 ZANG 5. De vorst is thans weer van de baan, de sneeuw is weer verdwenen En het nadeelig saldo zit ons XI-tal in de beenen De oorlangstank was lens helaas, de griep had hem te pakken (Verzoeke s.v.p. zoo n ramp niet zoo maar uit te vlakken). Wij tossen bovendien verkeerd, tot overmaat van ramp En Velsen speelt dus mèt den storm; een ongelijke kamp! Nog geen kwartier is 't zaakje los, of Kreek heeft er een in, 't Was hier en ginderreuzepech, 'n echt beroerd begin. V. S. V. Het bruintje ketste tegen 't hout en sprong terug in 't veld. Vriend Bijvoet dacht wie weet aan wie! (de naam werd niet verteld.) Ons oorlogsvolk grijpt wel vaak aan, maar 'n octaaf er naast, Wat mij, na al dat ijs-geflirt, geen oogenblik verbaast. Dan komt een strafschop voor ons los en Mies, die zou 'm schoppen, Maar vuurpijlt recht de hoogte in, hij keek slecht uit z'n doppen. Wouter heeft geheid het land, het schijnt hem te vervelen, Hij poetst zijn bril terdege op en gaat dan solo spelen. Daar suist hij langs de zijgrens heen, verlakt de heele kluit, Schiet dan moorddadig hard in 't doel. Wij dachten't busje sluit, Maar toch moest weer dat puike schot vlak voor de haven stranden, Want grabbelend komt zoo'n Velser „back" en redt nog - met z'n handen. Dus strafschop! (Wederom voor ons) Baas Nick komt op de proppen En weet dan, God zij dank, het ding er keurig in te schoppen. De wind houdt zich helaas beroerd, na „half-time" gaat ze liggen, De jongens spelen nu wat laks, veel pingelen en biggen. De goal, waarin Nico den gelijkmaker uit een penalty scoorde (seizoen 1921 -'22).

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 88