91 Reusachtig werkt de Rector, hoe fel dringt Francken door, De trek-bal van vriend Vic, daar krijg je achting voor. Hoe soepelfijn is 't spel van veteraan Reijdon, En een sombrero-hoed schut Karei voor de zon Van uit de somb re schauw, van dezen duren hoed, Spiedt fier het donk're oog, 't is mooi zoo, 't doet je goed. Zoo hield hij schoon z'n doel, het was subliem, 't was af, De mispels winnen 't pleit, de heele stad stond paf. Ons eerste was compleet, slechts Kervel moest ontbreken De spoorgids had hij 'laas, verkeerdelijk nagekeken. Doch midden in 't gevecht, in 't barnen der gevaren, Daar komt hij puffend aan en stort zich in de baren. De strijd golft af en aan, de ploeg (met 9 man), Plus 't tweetal hinkelaars, geeft toch nog wat zij kan. Het einde was de kous, geplant op onzen kop, Een unicum dit jaar, de Good-Old kreeg hier klop. Alcmaria volgt dan (het werd reeds eer beschreven). De eere-knar Muiier bleek waarlijk nog in leven. Hij mocht den aftrap doen, wat Lex Bouvy hem liet En trapt dan averechts, erg schitterend was het niet. Ten slotte op 6 Mei, de laatste onzer matches. Een vijftal is absent (you noughty boys, you wretches!) En Arie (half op kracht) valt onderwijl nog uit. 't Was compositiewerk, geen al te fraai besluit. Temeer wijl Edo juist haar pootigst spel deed blijken, Doch Wouter voert goed aan en Tank weet van geen wijken. Kreek's remplagant voldoet, z'n knokwerk is grandioos, Als kaatser welbekend, een reuze bolleboos. Met „boppeslagen" steeds, bonkt hij een bal weer weg, Vindt eens zoon tweeden vent! Voor Edo was het pech (Toch moet ge haar niet slaan, die dikke zus Brunette, En werpt meer weg gerust, please wil daar eens op letten) Mies verwerkt een cornerkick en Arie, saam met Storm Pikneuzen 't ding in 't net, doubletstoot, 't was enorm. De volksmond weert zich sterk, men brult langs heel de lijn En Roos bromt in z'n baard Vertikkie Dat was fijn Na rust is 't Adelink's tijd, hij demonstreert in 't biggen En duwt en kwakt en plompt in 't eed'le volk van Pigge. Een Edonees vol vuur loopt plots tegen de Lamp Dies ging hij voor den vloer, maar 't werd voor ons een ramp.

Jubileumboeken HFC | 1924 | | pagina 95